Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava hledá nového ředitele muzea. Jiřina Kábrtová po 22 letech odchází

  • Ostrava,

Ostrava hledá nového ředitele nebo ředitelku muzea. Současná ředitelka Jiřina Kábrtová ho vedla neuvěřitelných 22 let, ale nyní se už chystá do důchodu. Uchazeči o tuto funkci musejí v rámci výběrového řízení připravit koncepci dalšího rozvoje.

V dnešní době je už zcela výjimečné, že by někdo pracoval na jednom místě celý život. Současná ředitelka Ostravského muzea Jiřina Kábrtová ano. Po 45 letech v muzeu, které posledních 22 let vede, chce odejít do důchodu. Tato instituce se pod jejím vedením stala prestižní součástí historie města. 

Jiřina Kábrtová, ředitelka Ostravského muzea: "Za těch 20 let se samozřejmě událo hrozně moc věcí. První, kterou jsem začala řešit, když jsem přišla do funkce, byla celková rekonstrukce staré radnice a přilehlých objektů. Potom, protože budova byla úplně prázdná, nastalo budování nových stálých expozic." 

Ostrava chce nyní najít vhodného nástupce, který by jednak navázal na úspěchy muzea, ale přinese také něco nového. 

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: „Ostravské muzeum je jakožto příspěvková organizace města významnou součástí zdejší společensko-kulturní infrastruktury. Dosavadní ředitelce, paní RNDr. Jiřině Kábrtové, patří skutečně velké poděkování za její mnohaletou práci v čele této instituce. Doufám, že se nám podaří najít vhodného nástupce, který naváže na její úspěchy a přijde i s novými myšlenkami, které přinesou tomuto muzeu další perspektivy. K tomu by měla přispět i výběrová komise, složena převážně z mimoostravských odborníků. Pevně věřím, že komise vybere z přihlášených kandidátů takovou osobnost, která posune naše ostravské muzeum dále v kontextu moderního, edukativního a pro veřejnost atraktivního muzejnictví."
Jiřina Kábrtová, ředitelka Ostravského muzea: "Tato funkce je spíše manažerská, než odborná. Já jsem se rvala kde šlo, abych se svými kolegy zapadla do odborné práce." 

Zájemci o funkci ředitele musejí poslat přihlášky do 28. února. Jejich součástí je i koncepce dalšího rozvoje muzea do roku 2027. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy