Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obrovská černá skládka během dvou dnů zmizela. Postarala se o to Ostrava

  • Ostrava,

Vedení ostravského magistrátu došla trpělivost a rozhodlo, že zlikviduje na vlastní náklady obrovskou černou skládku, která už mnoho let hyzdí Přívoz. Majitelé pozemků se na úklidu lokality odmítli podílet.

Černá skládka mezi ulicemi Úprkova a Rovná v Přívoze existuje už mnoho let. Podle obyvatel bylo na místě ještě před 10 lety asi 60 garáží, které místní rozebírali a vykrádali, až se všechny postupně zřítily. Na hromadu suti a odpadu ještě začali nepořádek ukládat i místní lidé a dokonce nebyly výjimkou ani náklaďáky, které se zde zbavili stavební suti.

místní obyvatel: "V noci tady jezdily auta, sklopily tu binec, třeba plastová okna ze stavby." 

Město několikrát vyzvalo majitele pozemků, aby skládku zlikvidovali. Odmítli, že nejsou původci a nic uklízet nebudou. Proto rozhodli radní, že skládku zlikviduje Ostrava, prostřednictvím své společnosti Městské lesy.

Martin Mati, vedoucí Střediska údržby zeleně Ostravských městských lesů: "Začali jsme včera, poslali jsme tady větší množství bagrů, odvozních souprav, náklaďáků a musíme všechno odvézt relativně blízko do Hrušova." 

Odhadem bylo na skládce asi 700 tun odpadu, které náklaďáky během dvou dnů převezly na skládku společnosti OZO do Hrušova. Práce a skládkovné vyjdou město na dva a půl milionu korun. Místní obyvatelé si po letech stížností konečně oddechnou.

anketa: místní obyvatelé: "Chvála pánu Bohu, byly tady potkani velcí jako krávy." 
"Bylo to hnusné, jsme rádi, že jsme se toho zbavili." 

Úředníci doufají, že likvidace skládky bude inspirovat i místní obyvatele, aby udržovali pořádek i v okolí svých domů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy