Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jízda bez lístků i neslušné chování v opilosti, 160 lidí vyloučily kontroly v noci z ostravské MHD

  • Ostrava,

Ostravský dopravní podnik má za sebou další velkou noční bezpečnostní akci. Zkontrolováno bylo 1 049 cestujících v celkem 49 spojích. 160 lidí pak bylo vyloučeno z přepravy za nedodržování smluvních přepravních podmínek. Do akce se zapojili asistenti přepravy společně se strážníky Městské policie Ostrava. Kontroly probíhaly na tramvajových a trolejbusových linkách v oblasti Ostrava - centrum a Slezská Ostrava. Nejčastějším důvodem pro vyloučení z přepravy byla jízda bez platné jízdenky. Ve dvanácti případech šlo o vyloučení cestujícího pod vlivem alkoholu.

Kontrolní akce od večerních 20 hod. do 2 hod. rána se zúčastnilo 10 asistentů přepravy a 13 strážníků, rozdělených do dvou skupin. Noční bezpečnostní akce tentokrát probíhala i na trolejbusových linkách, konkrétně v úseku zastávek Hlavní nádraží - Nová radnice - Sídliště Muglinov. Na tramvajových linkách asistenti se strážníky kontrolovali cestující v úseku zastávek Křižíkova – Karolina.

Daniel Morys, generální ředitel a předseda představenstva DPO: "Od začátku roku jde už o druhou noční bezpečnostní akci v takovém rozsahu. A budeme v nich pokračovat. Bezpečnost našich cestujících je pro nás v Dopravním podniku Ostrava na prvním místě. Zároveň nejen zpětná vazby od cestujících, ale i naše pravidelné průzkumy ukazují, že práce asistentů přepravy je oceňovaná. Stali se symbolem bezpečí ve voze, a za to jsme velmi rádi."

V DPO je více než pět desítek asistentů přepravy. Pocit bezpečí zvyšují v ostravské MHD už téměř pět let. Jejich práci oceňují pozitivně i sami cestující. Pomáhají nastupovat a vystupovat handicapovaným cestujícím a maminkách s kočárky, poskytují informace pro cestování v MHD ve spojích DPO a zároveň ve spolupráci s MPO dohlížejí na dodržování přepravních podmínek.

Nahlásit chybu


K tématu
Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail