Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Noví strážníci složili v Ostravě slavnostní slib. Jejich starší kolegové byli oceněni za záchranu života

  • Ostrava,

Ostravští strážníci patří k nejlépe vycvičeným z celé země, což často potvrzují nejen v soutěžích kynologů, střelců či hipologů, ale i v každodenní práci. Svědčí o tom další zachráněný život ženy, která na ulici upadla do bezvědomí. I díky dobré pověsti strážníků se daří nábor nových členů.

Přibližně před měsícem projížděla hlídka strážníků s kynologického oddílu kolem fifejdské nemocnice v Ostravě. Na ulici Odboje uviděla ležící ženu, která bez hnutí ležela na zemi. Strážníci ihned zastavili zahájili první pomoc. Ukázalo se, že seniorce se zastavilo srdce.

Ondřej Vidlička, strážník MP Ostrava: "Přiběhli jsme k paní, která nereagovala na podněty. V tu chvíli jsme zahájili nepřímou srdeční masáž a resuscitaci." 

Za tento čin získali oba kynologové MP Ostrava stužku za záchranu života. Převzali si ji při obzvlášť významné příležitosti - slavnostním slibu nováčků. Mohou tak pro ně být inspirací a vzorem v jejich nastávající práci. 

Miroslav Plaček, ředitel MP Ostrava: "Záchrana života je skvělý počin. Je to v podstatě naplnění poslání toho strážníka  a já jsem strašně rád a jsem na to hrdý, že od roku 2005, kdy evidujeme tyto počiny,  už máme 41 strážníků oceněných touto stužkou." 

Slavnostní slib složilo 26 nových strážníků přímo před primátorem města Tomášem Macurou. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Moc si vážím toho, že jsme se rozhodli pro dráhu, pro povolání strážníka v Městské policii Ostrava."

nový strážník MP Ostrava: "Chtěl jsem být městským policistou už od malička a chtěl jsem mít ten odznak na pravé straně." 

Městská policie Ostrava je po Praze druhou největší v České republice. V současné době v ní slouží 644 strážníků. V těchto dnech už začal nábor do dalšího kurzu, který začne na podzim. Pro nové strážníky je připraven náborový příspěvek 60 tisíc korun.  

Nahlásit chybu


K tématu
AUTOCENTRÁLA s.r.o., Hlučín nebo Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BTC servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 70 000 Kč/měsíc

Detail