Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Radvanicích vzniká největší dětské hřiště v zemi. Umístěno je na dně bývalého koupaliště

  • Ostrava,

V Ostravské městské části Radvanice vzniká unikátní hřiště pro děti i dospělé, které nemá obdoby v celé zemi. Ojedinělý je tento projekt nejen pestrostí herních prvků a možnostmi využití, ale i v tom, že jde o revitalizaci a sanaci areálu bývalého koupaliště.

V Radvanicích začala další etapa revitalizace areálu bývalého koupaliště. Celý projekt začal před 5 lety demolicí starých objektů, následovala stavba inline dráhy, revitalizace zeleně a na dně bazénu vzniklo dětské hřiště, které si okamžitě získalo velkou oblibu.

anketa: "Je to tady super, děti to tady moc baví a užívají si to." 

"Ta plocha je fajn udělaná, že kdyby děti spadly, tak je to bezpečné."  

"Mě baví lanovka, protože na ni můžu skočit v sedě." 

Nyní začíná poslední etapa, která dětskou hrací plochu rozšíří asi desetinásobně na 5 tisíc metrů čtverečních a stane se tak největším hřištěm v České republice.

Aleš Boháč, starosta Radvanic a Bartovic: "K těmto dvěma kopcům přibyde tatínek a maminka, přibyde pětimetrový a čtyřmetrový kopec, přibydou nerezové skluzavky a další atrakce. Budou tady i vodní atrakce, jak jinak než v podobě veleryb."

Hřiště bude sloužit nejen dětem ale i dospělým. Vznikne plocha na fotbal, volejbal i basketbal. V bazénu se mohou konat i kulturní akce. 

Aleš Boháč, starosta Radvanic a Bartovic: "Celé to koupaliště bude v těchto barvách tzn. převažující modrá a žlutá a ta modrá je jednou z posledních vzpomínek na to koupaliště." 

Stavba potrvá rok a vyjde na 41 milionů korun. Po celou dobu bude hřiště pro děti uzavřeno. Využívat bude možné pouze okolní park. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy