Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž v centru Ostravy přepadl, zranil a okradl bezbrannou seniorku

  • Ostrava,

39letý muž z Opavska si vytipoval bezbrannou 71letou seniorku. V podchodu v centru Ostravy ji přepadl, okradl a utekl. Ženu přitom i zranil. Kriminalisté ho následně dopadli díky kamerovým záznamům. Teď už sedí ve vazbě a hrozí mu až 10 let vězení.

Loupežné přepadení se odehrálo ve středu 20. dubna odpoledne. Muž si vytipoval 71letou ženu, která zrovna procházela podchodem pro chodce mezi tramvajovými zastávkami v centru Ostravy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "V nečekaném okamžiku ji měl fyzicky napadnout, poté vzít kabelku a z místa utéct. Ze svého lupu se asi moc neradoval. Seniorka byla obezřetná a v kabelce měla hotovost 300,- Kč a osobní doklady. Ženě svým jednáním způsobil zranění, které si vyžádalo ošetření."

K odhalení pachatele loupeže přispěla jak osobní znalost kriminalistů, tak kamerové záznamy, které zachytily mimo jiné útěk podezřelého z místa činu. I přesto, že přepadení na kamerách nebylo, muži zákona díky mravenčí práci podezřelého našli. Jak se ukázalo, tím byl 39letý muž z Opavska.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Komisař 1. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání a obvinil muže ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež. V případě prokázání viny obviněnému hrozí až 10 let vězení. Jak se ukázalo, muž se takového jednání už v minulosti opakovaně dopustil. Také byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován."

Policisté doporučují, aby lidé nenosili u sebe větší obnos peněz. Také by neměli mít v peněžence napsaný PIN kód od platební karty.

místo činu; zdroj foto: Policie ČR

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy