Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Násilník byl dopaden za pár hodin po znásilnění. Prý ho zaujaly černé legíny

  • Ostrava,

Stává se už pravidlem, že v případech odhalení pachatelů nejrůznějších zločinů hrají klíčovou roli kamerové systémy. Stejně tomu bylo i v případě znásilnění dívky v Ostravě. Muže natočily kamery v tramvaji a kriminalisté ho pak bleskově ztotožnili a zadrželi.

Na tísňovou linku policie 158 volala na konci dubna vyděšená 18letá dívka, že se ji v Ostravě na Palackého ulici pokusil znásilnit neznámý muž. Bylo to krátce poté, co vystoupila z tramvaje. Čekal prý pouze na vhodné místo, kde nebudou lidé.

Karel Mul, kriminalista: "Zaútočil zezadu, tím že ji obepnul a svou rukou ji přes legíny začal ohmatávat na genitáliích." 

Policisté si okamžitě vyžádali záběry z kamerového systému městské policie i dopravného podniku. Dívka jim popsala, že útočník byl obézní a to jim stačilo. Našli ho na záběrech z tramvaje. Kriminalisté muže poznali a krátce na to ho zadrželi.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 7. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání a obvinil 37letého muže ze spáchání přečinu znásilnění."

Záběry v MHD policii často pomáhají. Kamery mají vysoké rozlišení a pachatelé tak mohou být snadno ztotožněni. Pokud je policisté nenajdou ve svých kartotékách, pomohou sdělovací prostředky. 

Terezie Šnoblová, mluvčí DPO: "Dopravní podnik spolupracoval v minulém roce 2021 s policii ve věci poskytnutí záznamu z kamer ve více než 700 případech." 

V tomto posledním případě se muž kriminalistům přiznal, když prý vidí černé legíny, nemůže si pomoct. Podobného skutku už se dopustil před dvěma roky. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy