Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava má novou knihovnu. Za posledních třicet let teprve druhou

  • Ostrava,

V Ostravě byla otevřena nová knihovna, což je v posledních letech velmi výjimečné. Je v bývalé škole na Pískových dolech a lidé z tamní lokality si ji velmi přáli už delší dobu. Jak je dnes obvyklé, jde i o jakési komunitní centrum pro setkávání.

O významu veřejných knihoven v dnešní době se vedou spory. Děti příliš nečtou a ani s dospělými už to není taková sláva, jako v minulosti. I to je možná důvod, že knihoven spíš ubývá. O to významnější je, když se podaří otevřít knihovnu novou. V Ostravě se to povedlo a dokonce si o to řekli sami obyvatelé lokality Pískové doly. 

Miroslava Sabelová, ředitelka Knihovny města Ostravy: "Knihovna V Zálomu je naše 28 pobočka a jsme za ni hrozně rádi, protože vznikla v lokalitě, kde nám knihovna dlouhé roky chyběla."  
Čtenáři všech věkových kategorií se tak mohou těšit na nové moderní prostředí s netradičními prvky, například originálními tapetami, kdy si budou připadat téměř jako v lese.

Zbyněk Pražák,  náměstek primátora Ostravy:  "Tento objekt bývalé školy je v úplně ideální poloze, protože je obklopen paneláky, kde žijí tisíce lidí." 

Vedle prostorné půjčovny disponuje knihovna přednáškovou místností a útulnou čítárnou pro rodiče s nejmenšími dětmi. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Já jsem celé dětství prožil v knihovně. Moje maminka byla vedoucí knihovny a já jsem ze školy chodil do knihovny a tam jsem si psal úkoly." 

Kromě 7 000 knih, které budou průběžně doplňovány, audioknih a časopisů je pro návštěvníky připravena také Semínkovna pro sdílení semínek květin, zeleniny a bylinek.

Nahlásit chybu


K tématu
Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 42 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail