Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj okradl v Ostravě muže spícího pod kamerou, během chvíle zasáhli strážníci

  • Ostrava,

Další případ okradeného spícího člověka v Ostravě. 20letý zloděj si na zastávce Elektra v Moravské Ostravě uplynulý pátek vytipoval spícího 58letého muže a ukradl mu batoh. Byl ale neobratný a muže při krádeži vzbudil, ovšem i tak mu s věcmi utekl. Netušil ale, že ho zachytil strážník obsluhující kamerový systém. Pak už to bylo rychlé, hlídka strážníků zloděje zadržela a předala policii. Od začátku roku už řešili strážníci osm podobných případů.

zdroj videa: Městská policie Ostrava

V pátek 17. června pár minut po půlnoci zaznamenal strážník obsluhující kamerový systém na zastávce Elektra v Moravské Ostravě podezřelé chování mladého muže. Ten „kroužil“ kolem 58letého muže na lavičce, kterého zmohla únava a při čekání na tramvaj na lavičce usnul.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Ve chvíli, kdy byl později zjištěný 20letý zlodějíček přesvědčen o tvrdosti spánku poškozeného, odcizil mu batoh, který měl položen vedle sebe pod levou rukou. Vzhledem k tomu, že počínání zlodějíčka nebylo až tak obratné, poškozený se probudil a pokusil se zloděje zastavit. Jakmile však zloděj zaznamenal probuzení poškozeného, začal z místa utíkat směrem k ulici Jurečkova.

Zloděj ale netušil, že ho celou dobu pozoroval na kameře strážník městské policie. Nejbližší hlídka už byla na cestě. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Díky všímavost strážníka obsluhujícího kamerový systém a rychlé reakce zasahujících hlídek byl zloděj dopaden během krátké chvíle na nedaleké zastávce Karolina. Strážník předal nejblíže situovaným hlídkám nejen detailní popis pachatele, ale i trasu, po které se pohyboval při útěku z místa činu. Pachatele krádeže si na místě převzali kolegové z Policie České republiky."

Od začátku letošního roku bylo díky kamerovému systému zadrženo již 17 pachatelů trestných činů, přičemž v 8 případech se jednalo o pachatele, kteří okradli spícího na zastávce.

Nahlásit chybu


K tématu
ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

MORAVSKOSLEZSKÉ DRÁTOVNY, a.s., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail