Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava znovu podpoří talentované studenty. Získají stipendium 100 tisíc korun

  • Ostrava,

Ostrava pokračuje v oblíbeném programu Talent roku, díky kterému mohou získat výjimeční studenti od města stipendium. Podporu mohu dostat i když se vzdělávají na zahraničních univerzitách. Podmínkou je trvalé bydliště v Ostravě.

Ostrava se už mnoho let snaží vytvořit co nejlepší podmínky pro studium i následné profesní uplatnění nadaným vysokoškolákům a zároveň je podporuje i v průběhu studia. Díky programu Talent roku mohou získat až 100 tisíc korun. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: „Podporu nadaných studentů považuji za klíčovou, město tak často získává výjimečné odborníky, kteří přispějí k jeho rozvoji v mnoha směrech. Ostrava své studenty podporuje dlouhodobě. Co se týče aktuálního programu Talent roku, jedná se o jeho druhý ročník."

Ocenění zpravidla pracují ve výzkumných týmech, publikují odborné články a jejich studijní výsledky jsou excelentní. Pro akademický rok 2022/23 je připraven 1 milion korun, stejně jako o rok dříve. Mezi Talenty roku byla například Niké Vopalecká, která studuje v americkém Bostonu obor tvorba písní. 

Niké Vopalecká, zpěvačka, skladatelka, studentka: "Pro mě je největším vzorem Alicia Keys, což je americká zpěvačka, klavíristka, skladatelka, aranžérka a tím je pro mě vzorem, že dělá moc těch částí hudebního řemesla a dělá je výborně."
Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: Původními stipendii město podporovalo studenty od roku 1996 a do současnosti ostravští studenti díky těmto programům získali téměř 18,5 milionů korun. Mezi našimi stipendisty najdete zvučná jména umělců i vědců."

Přihlášky mohou studenti podávat do 31. října, pravidla najdou na webu města. Mezi povinné přílohy patří například  životopis a motivační dopis, doklad o studiu, doložení studijního průměru i vědecké úspěchy a publikační činnost. S příběhy oceněných studentů je možné se inspirovat ve foyeru Nové radnice. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy