Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava hledá provozovatele sdílených kol na další 2 roky. Město službu opět podpoří

  • Ostrava,

Sdílená kola jsou v Ostravě velmi oblíbená. V letošním roce skončí smlouva se současným provozovatelem společností Nextbike a tak město hledá dodavatele bikesharingu na další období.

Sdílená kola se v Ostravě nebývale chytla a dnes, čtvrtý rok fungování této služby, už ji mohou využívat obyvatelé všech 23 městských obvodů. V ulicích je k dispozici tisíc kol v 356 stanicích. Jen za loňský rok lidé  najezdili přes 700 tisíc kilometrů. Bikesharing provozuje společnost Nextbike a díky podpoře města je prvních 15 minut zdarma.

Lukáš Luňák, obchodní ředitel Nextbike: "To město jezdí velmi dobře a jsme spokojeni. Jsou zde nějaká rizika spojená s vandalismem, který se vloni výrazně zvýšil, ale na tom společně s městem a policií pracujeme." 

Provozovateli končí dvouletá smlouva a tak Ostrava vyhlásila nové výběrové řízení. Počet stanic je stanoven na 330 počet kol se má zvýšit o 100. Novinkou bude navýšení minut zdarma pro držitele ODISky. 

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: "Vzhledem k tomu, že v závěru letošního roku skončí smlouva se stávajícím provozovatelem Nextbike, je zapotřebí nalézt provozovatele této oblíbené služby i pro další léta. Z analýzy výpůjček vyplývá potřeba pokračování finanční podpory ze strany města, chceme-li udržet nebo dále rozšířit rozsah využití této služby ekologické dopravy."

Detailní podmínky koncese naleznou zájemci na profilu zadavatele Bikesharing v Ostravě. Lhůta pro podání nabídek je stanovena do 29. července 2022. Kromě Nextbiku se dá očekávat také zájem společnosti Rekola.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy