Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

26letý muž zkolaboval přímo před projíždějícími policisty v centru Ostravy

  • Ostrava,

Přešel přes přechod pro chodce, najednou se zakymácel a spadl na zem. Kolaps 26letého muže se odehrál v centru Ostravy přímo před projíždějící policejní hlídkou. Ta okamžitě přispěchala muži na pomoc. Přidala se také dvojice náhodných svědků. Později muže převezla sanitka do nemocnice.

zdroj videa: Policie ČR

O velkém štěstí může mluvit teprve 26letý muž. Na správném místě a ve správnou dobu totiž byli policisté z oddělení hlavního nádraží Ostrava. Muži zákona v sobotu 23. července okolo půl jedné odpoledne přijížděli ke křižovatce ulic Sokolská třída a Muglinovská v Ostravě Přívoze, kde z dálky viděli muže v zeleném tričku, který jde po chodníku a má špatnou koordinaci těla.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Při projíždění, naštěstí v prostředním jízdním pruhu, z ničeho nic muž spadl na zem na záda do prostoru přechodu pro chodce a zůstal nehybně ležet. Policisté služební vozidlo zastavili, spolujezdec okamžitě „vyskočil“ z auta poskytnout první pomoc."

Mezitím kolega bez váhání ihned přivolal lékařskou pomoc. Při prvním zjištění byl muž zřejmě v bezvědomí a v křečích, na oslovení nereagoval.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Muži zákona ihned začali zjišťovat, zda má průchozí dýchací cesty a následně ho dali do stabilizované polohy. Křeče a třepání postupně povolily a muž přicházel k vědomí."

Viditelně byl v šoku a stále s policisty nekomunikoval.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na pomoci se také spolupodíleli muž se ženou, kterým tímto také chceme poděkovat."

Do několika minut přijela rychlá záchranná služba, která si zraněného muže převzala do své péče s následným převozem do nemocnice v Ostravě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy