Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policejní majáček pomůže ochránit děti. Školáci dostávají od policistů speciální sešity

  • Ostrava,

Začal nový školní rok a je velmi důležité, abychom hned od počátku dětem vštěpovali zásady bezpečného chování. Policisté pro školáky v Ostravě připravili projekt Majáček, který jim bude připomínat jak správně reagovat. Dostali proto speciální sešity pro výuku běžných předmětů.

Na děti ze Základní školy Dětská v Ostravě-Porubě dnes čekaly dárky. Jednotlivé třídy prvního stupně obcházeli policisté s oddělení prevence a rozdávali školákům speciální sešity. 

Martina Jablońská, policejní preventistka: "Chceme vám představit takové krásné barevné sešity."

Policisté vybrali deset krizových situací, se kterými se děti nejčastěji mohou setkat a ty pak nechali namalovat na obal sešitů, které budou využívat pro výuku běžných předmětů, jako je čeština nebo matematika. 

Petr Směták, vedoucí oddělení prevence PČR MS kraje: "Na přední straně je kritická situace, která je řešena špatně a vzadu je ta stejná situace řešena dobře. Uvnitř jsou pro děti rady." 
anketa, školáci: "Děti tady dělají oheň samy a házejí tam špatné věci. Jsou ještě malí a nezahrává se s ohněm." 
"Tady kluk provozuje psa a to se nesmí."

Prevence je velmi důležitá součást policejní práce a právě u dětí to platí dvojnásob.

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: "Prevence je zásadní. Policie svou práci zaměřuje na několik sfér. Samozřejmě i na represi a trestní řízení, ale prevence dělá tu práci ještě před tím, než se něco stane a to je to nejlepší." 

Sešity postupně dostanou všechny děti na prvním stupni ostravských škol. Policisté už ale pracují na tom, aby se tento povedený projekt rozšířil minimálně po celém našem kraji. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy