Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž chtěl v noci ukrást sdílené kolo v Ostravě, všiml si ho strážník na kamerách

  • Ostrava,

Pokus mladého muže ukrást pomocí hrubé síly sdílené kolo se nezdařil. Všiml si ho strážník obsluhující kamerový systém a na místo v Ostravě-Porubě okamžitě vyslal nejbližší hlídku.

zdroj videa: MP Ostrava

Strážníci se v praxi běžně setkávají s případy, kdy zloději nejprve poškodí mechanickým způsobem zámek a modul GPS sdíleného jízdního kola a poté kolo neoprávněně používají nebo ho ukradnou. V neděli krátce po půlnoci v Ostravě-Porubě U Oblouku ale zaujal strážníka obsluhujícího kamerový sytém inovativní způsob, jakým si chtěl později zjištěný 27letý muž zmocnit sdíleného jízdního kola.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Ten si nejprve ze stojanu na sdílená jízdní kola vyjmul jedno kolo a nějaký čas se zřejmě pokoušel „obelstít“ systém jeho uzamčení. Když se mu tento záměr nezdařil, rozhodl se jít na věc jinak. Vahou svého těla opakovaně našlápl na šlapku uzamčeného kola v domnění, že se mu pomocí hrubé síly podaří zámek kola překonat. Výsledkem marného snažení byla pouze smyková stopa na chodníku vytvořená pláštěm uzamčeného kola."

Touha projet se na sdíleném kole byla ale zřejmě veliká. Proto přistoupil k náhradnímu řešení a uzamčené jízdní kolo táhnul vedle sebe.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Tato jeho činnost však trvala velice krátce. Strážník obsluhující kamerový systém totiž na místo ihned vyslal nejblíže situovanou hlídku a mladý muž byl krátce nato zadržen strážníky. Ze svého jednání se bude mladý muž zpovídat u správního orgánu, kam byla celá věc strážníky postoupena."

Ze statistik pak vyplývá, že od začátku roku strážníci zadrželi a do správního řízení předali 33 osob. Dalších 5 osob pak předali Polici České republiky s podezřením ze spáchání trestného činu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy