Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž ohlásil zbraň na dně vypuštěného rybníku v Ostravě, šlo o pistoli na kapsle

  • Ostrava,

Poklidná úterní procházka v okolí rybníku v Ostravě-Výškovicích se během chvilky změnila ve výjezd strážníků a jejich kolegů z Policie České republiky. Důvodem byl nález podezřelého předmětu na dně vypuštěného rybníku.

Na dně vypuštěného rybníku Pod Hurou v Ostravě-Výškovicích je zbraň. Tak znělo oznámení občana v úterý krátce po poledni na linku 156. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Na místo ihned vyjela hlídka, ke které se přihlásil oznamovatel události. Strážníkům uvedl, že se procházel v okolí. Z mola rybníku si pak v bahně všimnul předmětu, který připomínal střelnou zbraň. Strážníkům pak rovněž ukázal místo, kde se měl tento předmět nacházet."

Hlídka skutečně na místě uviděla předmět připomínající krátkou střelnou zbraň. Ležel na povrchu bahna zhruba ve vzdálenosti dvaceti metrů od břehu.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vzhledem k tomu, že z policejní praxe jsou známy případy, kdy se obdobným způsobem pachatelé trestné činnosti mohou zbavovat zbraní, které byly využity ke spáchání trestné činnosti, strážníci přivolali na místo kolegy z Policie České republiky."

Policisté pak provedli ohledání samotného místa nálezu. Detailní prohlídkou nalezeného předmětu pak zjistili, že se nejedná o skutečnou střelnou zbraň, ale o plastovou pistoli na kapsle.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy