Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jako kladivář naštvaně házel batoh s autobaterií na sklo zastávky, ujela mu tramvaj

  • Ostrava,

Nejprve mu ujela tramvaj a poté i nervy. 55letý muž pak chytil batoh se starou autobaterií a podobně jako při hodu kladivem s ním několikrát mrštil o sklo tramvajové zastávky Náměstí republiky v Ostravě. Předtím ještě kopem poškodil dveře od tramvaje.

zdroj videa: Městská policie Ostrava

Podivné chování později zjištěného 55letého muže zaznamenal ve středu krátce po druhé hodině ranní strážník obsluhující kamerový systém. Na zastávce Náměstí republiky si všimnul muže, který nejprve použil urážlivá gesta ve směru k ujíždějící tramvaji. Poté uchopil batoh a tento batoh opakovaně odhazoval na skleněnou výplň zastávky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vzhledem k těmto zjištěním strážník obsluhující kamerový systém na místo ihned vyslal nejblíže situovanou hlídku. Ta provedla během krátké chvíle zadržení muže přímo na zastávce. Na místě strážníci rovněž nalezli batoh, který muž odhazoval opakovaně a skleněnou výplň zastávky. Uvnitř tohoto batohu pak nalezli starou autobaterii."

Těžká autobaterie umístěná uvnitř batohu tak vysvětlovala pohyby muže při odhozu batohu. Jeho „rotační“ pohyby chvilkami připomínaly pohyby atleta věnujícího se hodu kladivem. Ze záznamu kamer je patrné, jak se muž za účelem zvýšení razance hodu s batohem otáčel opakovaně kolem své osy. Ve vhodný okamžik pak batoh odhodil na skleněnou výplň zastávky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Muž takto odhodil batoh na skleněnou výplň celkem devětkrát. I přes opakované pokusy se mu však nepodařilo skleněnou výplň o rozměru 1,9 x 2,1 metru „vysklít“. Sklo pouze popraskalo. Další škoda pak byla zjištěna i na skleněné výplni dveří tramvaje, do které muž nestačil nastoupit. Tu měl dle svědkyně poškodil kopem."

Vzhledem k výši způsobené škody si případ i s mužem převzala Policie České republiky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy