Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava hledá "Amosy", nominujte na ocenění výjimečné pedagogy

  • Ostrava,

Ostrava opět ocení výjimečné pedagogy, kteří se prakticky každodenně věnují výuce dětí a přispívají k jejich dalšímu uplatnění. Nominovat lze učitele ve dvou kategoriích, mimořádná pedagogická osobnost i ocenění za mimořádnou a celoživotní pedagogickou činnost. Návrhy mohou podat školské rady, pedagogické kolektivy, ředitelé a zřizovatelé škol nebo školských zařízení na území města. Termín podání návrhů je do 10. ledna roku 2023.

Město již tradičně oceňuje při příležitosti Dne učitelů mimořádné pedagogy.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "U osobností oceňovaných za celoživotní pedagogickou činnost je podmínkou minimálně 30 let praxe a celoživotní tvůrčí i inovativní přístup ve vzdělávání. U ocenění pedagogických osobností je podmínkou minimálně pět let praxe, mimořádná pedagogická, odborná a publikační činnost. Posuzována je též tvorba projektů, zapojení do mezinárodních programů, úspěchy školy dosažené pod vedením nominovaného pedagoga v soutěžích, olympiádách i další způsob nadstandardního přístupu ke vzdělávání."
Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora: "Vzdělání nových generací je pilířem naší společnosti a jeho kvalita určuje naši společnou budoucnost. Jsou to právě kvalitní učitelé, kterým patří dík za odvedenou práci. Vedou své žáky, jsou pro ně vzorem a inspirací, a to často v podmínkách a situacích, které nejsou vždy vzdělávacímu procesu přívětivé. Je dobré si proto připomínat, jak důležitou roli kvalitní učitel v naší společnosti má."

Detailní informace ke způsobu nominace naleznou zájemci na webu TalentOVA. Návrhy posoudí orgány města a ocenění převezmou vítězové v březnu. Ostrava své učitele oceňuje od roku 2005.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy