Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Likvidace garáží v Přívoze je v plném proudu. Bagry rvou základové desky

  • Ostrava,

Asi největší černá skládka v Ostravě bude už brzy minulostí. V těchto dnech se pustily bagry do likvidace torz garáží v Přívoze, které stály hned vedle Komenského sadů a v průběhu let si z nich lidé udělali smetiště. Z místa už bylo odvezeno přes 100 tun odpadu.

Takhle to ještě nedávno vypadalo na břehu řeky Ostravice v Přívoze. Desítky polorozbořených garáží, často až po strop naplněnými věcmi a všude kolem další hromady odpadu. V průběhu let jej zde museli navozit i nákladní vozy, protože nic podobného nemohli zvládnout pouze bezdomovci, kteří v některých garážích žili. Takto to na stejném místě vypadá nyní. 

Martin Mati, vedoucí Střediska údržby zeleně, Ostravské městské lesy:  „Už jsme odvezli téměř 1300 tun odpadu po bývalých garážích. Odpad se sice odvezl, ale zůstalo spoustu základových betonových desek, železobetonu a příjezdové štěrkové cesty. To všechno se teď bourá, likviduje a odváží.“

Tato etapa počítá s odstraněním první části garáží a základové desky. Další část bude následovat po vypořádání majetkových vztahů. Stavební úřad majitelům nařídil, aby sutiny garáží darovali městu, ale proces brzdí jejich hledání. 

David Witosz, místostarosta Moravské Ostravy a Přívozu:  „Tady byli někteří vlastníci garáží, někdo by je nazval bezdomovci, ale oni přímo v těch garážích bydleli. Je to proces, který trvá doopravdy velmi dlouho.“

Likvidace skládky už si vyžádala 3 a půl milionu korun a probíhající práce vyjdou na dalších nejméně 7 milionů. Po dokončení bude lokalita zahrazena betonovými zábranami a zřejmě tam vznikne park. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy