Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

STUDUJ U NÁS: MS kraj modernizuje sportoviště na svých školách

  • Ostrava,

MS kraj úspěšně pokračuje v modernizaci sportovních zařízení na svých středních školách. Dalším důkazem je zbrusu nový areál na SPŠ v Ostravě – Vítkovicích.

Zřizovatel většiny středních škol v MS kraji dbá na to, aby se děti po covidu vrátily na sportoviště. Tomu odpovídá i strategie modernizace tělocvičen, sportovních zařízení i venkovních hřišť, které provozují střední školy. Řada přišla i na SPŠ v Ostravě – Vítkovicích, která se dočkala nového sportovního areálu ve svém vlastním dvoře.

Tomáš Řežáb, ředitel SPŠ Ostrava – Vítkovice: „Otevřeli jsme nový sportovní areál v našem dvoře, který byl za bezmála deset milionů korun pořízen z financí MS kraje. Jsem za to rád, bude to důstojné sportoviště pro naše žáky a pro veřejnost. Máme dvě nová hřiště s umělou hmotou na míčové sporty a také jsme vybudovali workoutové hřiště.“

Stanislav Folwarczny (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: „Jsem moc rád, že zahajujeme provoz po další investici, pomůže to k zatraktivnění tělesné výchovy. Je to hřiště, které maximálně využilo ten omezený prostor, který tady byl. Budujeme na školách také workoutová hřiště, protože tento sport je mezi mládeží hodně populární a přitáhne zase spoustu dětí ke sportu.“

Součástí rekonstrukce sportovního areálu na SPŠ v Ostravě – Vítkovicích bylo i pořízení moderních a praktických cykloboxů tak, aby co nejvíce žáků přijíždělo do školy na kole.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy