Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava zvýšila podporu kultury. Podpoří 80 projektů

  • Ostrava,

Ostrava je bezesporu městem kultury o čemž svědčí i další zvýšení podpory na nejrůznější projekty. Pro tento rok bude rozděleno téměř 14 milionů korun. Další miliony dostanou ale významné akce, které jsou podporovány prostřednictvím víceletých grantů.

V roce 2023 bude v Ostravě podpořeno celkem 80 projektů, které oživí kulturní dění ve městě. Ve srovnání s rokem minulým byla tato částka navýšena, čímž město reaguje na zvýšené náklady, které nyní musí pořadatelé akcí řešit. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Ostrava na kulturní projekty přispěje částkou téměř 14 milionů korun. Při srovnání s loňským rokem byla tato částka navýšena o 10 procent."

Novinkou je, že Ostrava vyslyšela hlasy kulturní obce a ve výběrové komisi jsou její zástupci. Většinu tak tvoří například znalci hudební scény, výtvarného umění či také třeba scénického umění. Každý projekt je navíc písemně odhodnocen.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Komisi v novém složení tvoří v nadpoloviční většině zástupci ostravské kulturní obce, zastupující širokou škálu odvětví – hudbu, scénická umění, výtvarné umění, vzdělávání apod. Sedm členů komise je i nadále nominováno politickými kluby. Jednou z dalších nastavených novinek je písemné stanovisko komise ke každému projektu, žádajícímu o podporu. Tato zpětná vazba byla velmi vyžadována. I díky odborníkům komise každý z žadatelů od letošního roku dostane podrobné písemné hodnocení svého projektu."

Milion korun je speciální dotace, kterou město rozdělí v souvislosti s pořádáním 27. Setkání hornických obcí. Projekty připomínající hornictví musí být podány do 10. března. Setkání horníků se konalo v našem regionu naposledy před 8 lety v Havířově.

účastník 19. Setkání hornických měst v Havířově: “Myslím si, že průvod tady v Havířově byl vyloženě krásný. Lidi byli upřímní, máme z toho nejlepší pocity.”

Ostrava rozdělí několik milionů i mezi 20 významných projektů, kterým byla schválena dotace na více let. jde například o Colours of Ostrava nebo Shakespearovské slavnosti. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy