Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava pokřtila nové kalendárium. Tuto unikátní publikaci vydává už 27 let

  • Ostrava,

Ostrava pokřtila své další kalendárium. Jde již o 27 publikaci, která eviduje události uplynulého roku. O jejich výběr i záznam se stará ostravský kronikář Martin Juřica.

Kalendárium roku 2022 je pokřtěno. Postarala se o to ředitelka Archivu města Ostravy Hana Šůstková, náměstek primátora Miroslav Svozil a samozřejmě i autor a kronikář Martin Juřica. Ten navíc většinu událostí vybral a zpracoval. Má s tím už bohaté zkušenosti. 

Martin Juřica, kronikář Ostravy: "Vzhledem k tomu, že je to už 23 ročník, který píšu já, tak má člověk už takový zaběhlý režim. Využívám samozřejmě médií a pak je to i osobní účast na těch akcích." 

Publikace o 126 stranách vyšla v nákladu 500 kusů. Ostrava je v tomto unikátní. Kalendárium vydala už dvacet sedm krát. 

Hana Šůstková, ředitelka Archivu města Ostravy: Myslím si, že je to v rámci ČR unikum, že by někdo vydával každý rok kalendárium a tímto způsobem jej zpracovával."  

Loňský rok byl poznamenaný válkou a tak je samozřejmě zaznamenáno, jak to zasáhlo Ostravu. Velká většina zpráv je ale pozitivních.

Miroslav Svozil, náměstek primátora Ostravy: "Minulý rok byl rokem pozitivních změn pro Ostravu. Důležité událost byly určitě otevření Kulturního domu Poklad, pak jsou to Jatka a například se nám rozběhla rekonstrukce Ostravice."  

Publikace je bezplatně k dostání v Archivu města Ostravy, ostravských informačních centrech, Knihovně města Ostravy, Moravskoslezské vědecké knihovně a antikvariátu Fiducia.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy