Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bývaly zaměstnanec vykradl s komplicem sklad, kde pracoval. Odvezli cigarety za miliony

  • Ostrava,

Dvěma zlodějům se v Ostravě podařil husarský kousek, když z ostře hlídaného velkoskladu potravin odvezli cigarety za 3 miliony korun. Ostraha se totiž domnívala, že jde o jejich pracovníky, kteří si chystají zboží na ráno. Z lupu se ale neradovali dlouho.

Krádež cigaret se odehrála 10. prosince ve velkoobchodě s potravinami v Hrabové. Na videozáznamu můžete vidět nejen, jak ji nahrály kamery, ale také co viděla ochranka objektu. Hlídači si totiž mysleli, že si zaměstnanci chystají zboží na ranní rozvoz a tak si toho nevšímali. Maskovaní muži tak v klidu nanosili do dodávky cigarety za tři miliony a odjeli.

Libor Šustek, vedoucí 10. oddělení obecné kriminality PČR Ostrava: "Byli maskováni kuklou a na rukou měli rukavice. Předmětná dodávka měla registrační značky od jiného vozidla, proto samotné vytrasování majitele bylo komplikované. Na odhalení totožnosti podezřelých osob měla výrazný podíl místní znalost a plné pracovní nasazení kriminalistů."

Úkoly měli zloději rozdělené. První z mužů měl autoservis a tak zajistil dodávku, druhý v minulosti ve skladu pracoval jako strážný, takže věděl, jak to tam chodí a proto vymyslel plán. Při domovních prohlídkách našli policisté další věci, pocházející z jiných krádeží. Například z unimobuněk staveniště v Bravanticích. 

Libor Šustek, vedoucí 10. oddělení obecné kriminality PČR Ostrava: "Další čin měli mít na svědomí v listopadu loňského roku, a to při výstavbě supermarketu v Bravanticích. Tam se měli vloupat do unimobuněk a odcizit několik notebooků, stolní počítač, ale také nářadí. Škoda, kterou způsobili tímto jednáním, byla přes 400.000 korun."
Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V případě odsouzení jim hrozí až osmileté vězení. Oba muži nemají v rejstříku trestu záznam majetkového charakteru."

Oba muži s policií spolupracují a svých zločinů litují. Prý je k jejich páchání dovedla špatná životní situace. Větší část lupu policisté našli a vrátili majiteli. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy