Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

TJ Sokol Koblov má nové sportovní hřiště

Úplně nové fotbalové hřiště s jednoduchým, ale moderním zázemím už slouží sportovcům v Koblově. Městský obvod Slezská Ostrava ho začal budovat v říjnu loňského roku a celkové náklady na stavbu a rekonstrukci vyšly na 26 milionů korun.

TJ Sokol Koblov dostal dárek, který by mu mohl leckterý klub závidět. Úplně nový sportovní areál s budovou se zázemím i špičkový fotbalový trávník.

Roman Goryczka; místostarosta Slezské Ostravy, tajemník TJ Sokol Koblov: "Trávník je skvělý, protože to leží na substrátu, kdy zhruba půl hodiny po dešti lze na tom hrát, protože ta voda krásně proteče a sesbírá se do retenčních nádrží, které v podstatě plní zase ten zavlažovací systém."
Ivana Máchová, projektantka: "Na dnešní dobu obecně to má výborné zázemí, co se týče hygienických prostor, jsou dostatečně velké šatny. Myslím si, že jsou výborně nadimenzované právě ty hygienické prostory co do počtu, co do plochy, takže to využité bude takové pohodlné pro hráče."
Roman Goryczka; místostarosta Slezské Ostravy, tajemník TJ Sokol Koblov: "Máme 4 šatny, z toho jedna dvojšatna, klubovnu, místo pro rozhodčí, prostě to všechno v té minimalistické podobě, žádné opulentní prostory, ale všechno tak akorát, aby to sloužilo svému účelu."

Součástí budovy je i místo pro občerstvení s vnitřním i zastřešeným venkovním posezením. Kolem hřiště je nové zábradlí, střídačky pro hrající týmy a časomíra.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Celá realizace stavby vyšla na necelých 26 milionů korun z čehož 18 milionů hradilo ministerstvo školství, 5 milionů korun poskytlo město Ostrava a 3 miliony korun přiložil městský obvod Slezská Ostrava."

Areál se bude využívat k pravidelným mládežnickým fotbalovým turnajům, nejrůznějším společenským akcím, dětským dnům i k setkávání občanů.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Městský obvod Slezská Ostrava každoročně rozděluje 5 milionů korun mezi spolky, které v rámci obvodu působí, ať už v oblasti sportu, volného času nebo kultury. Za nás je tedy podpora sportu poměrně značná."

Podobnou realizaci hřiště i zázemí chystá obvod také v Heřmanicích.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy