Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloději opakovaně kradli kabely v ostravské firmě. Chytili je při činu, škoda jde do milionů

Zničené pásové dopravníky a elektrické rozvaděče. To má na svědomí trojice zlodějů, kteří se opakovaně vraceli krást elektrické kabely do firmy ve Slezské Ostravě. Při krádeži je dokonce zachytila bezpečnostní kamera, jednou je málem chytila ostraha, ale utekli. Pro lup se ale vrátili a pracovníci ostrahy už na ně byli připravení a zadrželi je přímo při činu. Poškozená firma vyčíslila škodu na několik milionů korun.

zdroj videa: Policie ČR

Původně neznámí pachatelé vnikli vždy v noci do areálu soukromé firmy ve Slezské Ostravě. Venku zničili pásové dopravníky a elektrické rozvaděče, ze kterých vystříhali velké množství přívodních kabelů. Sebrali také součástky elektroinstalace a řídící jednotky z rozvaděčů. Firma vše v průběhu ledna oznámila na policii.

Eva Michalíková, mluvčí PCŘ Ostrava: "Kriminalisté se začali případem zabývat, zjišťovat okolnosti, vyhodnocovat zajištěné stopy a kamerové záznamy, kterými poškozená společnost disponovala. Jak se ukázalo, pachatelé se na místo vraceli opakovaně. V jednom případě byli vyrušeni ostrahou, proto utekli s prázdnou."

Jenže netrvalo dlouho a do týdne spadla klec. Zloději se totiž pro svůj lup vrátili. Pracovníci ostrahy už si na ně ale počíhali, zadrželi je přímo při činu a předali je do rukou policistů.

Eva Michalíková, mluvčí PCŘ Ostrava: "Jak se ukázalo, krádeže mají mít na svědomí dva muži ve věku 26 a 42 let. Ke svému jednání se doznali. U výslechu uvedli, že při páchání trestné činnosti měli používat rozbrušovačku, díky které kabely získali. Následně je měli opálit a poté zpeněžit ve sběrnách."

Jak se nakonec prokázalo, s odvozem kabelů měl pomáhat třetí komplic, 59 letý muž.

Eva Michalíková, mluvčí PCŘ Ostrava: "Komisař 2. oddělení obecné kriminality Ostrava obvinil 26 a 42 leté muže ze spáchání přečinů krádež a poškození cizí věci. Třetí komplic 59 letý muž byl obviněn z přečinu krádež spáchanou formou spolupachatelství."

V případě prokázání viny hrozí trojici zlodějů až pětileté vězení.

Eva Michalíková, mluvčí PCŘ Ostrava: "V současné době kriminalisté stále daný případ vyšetřují, čekají na odborná vyjádření k výši způsobené škody, ale v současné době můžeme říci, že škoda se pohybuje předběžně v několika stovek tisíc korun."

Samotná poškozená firma odhadla škodu na několik milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu
Vratimovské služby spol. s r.o., Vratimov, Horní Datyně
Vratimov
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

GLOBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 166 do 166 Kč/hod.

Detail