Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studentka v Ostravě vběhla před tramvaj, zraněná skončila v nemocnici

1. prosince 2023 14:18, Ostrava, Libor Běčák

Zraněním skončil spěch mladé slečny, která v Ostravě patrně přebíhala koleje a nevšimla si blížící se tramvaje.

Program Ostravských Vánoc propojuje různá místa v centrálním obvodu

1. prosince 2023 13:29, Ostrava-Centrum, Jiří Cileček

Po slavnostním zahájení Ostravských Vánoc, které do centra města přilákaly davy návštěvníků se rozjel naplno téměř každodenní program. Čtyři scény nabízejí ideální propojení různých míst centrálního obvodu.

Ostravští hasiči trénovali postup při úniku toxického plynu

1. prosince 2023 12:38, Ostrava, Libor Běčák

Únik toxického plynu – ethylenoxidu z tlakové nádoby se stal námětem taktického cvičení složek IZS, které se uskutečnilo ve čtvrtek v areálu Linde Gas a.s. Ostravě.

Porubu a Vřesinu propojila cyklostezka. Infrastruktura pro cyklisty je jednou z priorit Ostravy

1. prosince 2023 10:13, Ostrava, Tomáš Kořistka

V těchto dnech byla dokončena cyklostezka mezi Porubou a Vřesinou, která umožní bezpečný příjezd i na oblíbenou Skalku. V letošním roce Ostrava do nových cyklostezek investovala rekordně a další peníze jdou i do oprav již existující cyklistické infrastruktury. Podobné investice jsou v plánu i příští rok.

Křižovatka na Opavské ulici je hotova. Zlepší plynulost i bezpečnost

1. prosince 2023 10:08, Ostrava, Tomáš Kořistka

Dopravní situace ve Ostravě-Porubě se vrací do normálu. Byla totiž dokončena křižovatka mezi Opavskou a Studentskou ulicí, která zlepší bezpečnost i zvýší plynulost dopravy. Benefitem je nový přechod pro chodce.

Po celé Ostravě policisté hledali zatoulaného duševně nemocného muže, podchlazeného ho našli brzy ráno

1. prosince 2023 8:49, Ostrava, Libor Běčák

Dospělého muže s myšlením dítěte hledali několik hodin ostravští policisté poté, co jeho zatoulání nahlásila jeho matka. Pátrací akce byla nakonec úspěšná, když ho hlídka časně ráno objevila promrzlého jen nedaleko místa, kde bydlí.

Porubané pomáhali zdobit vánoční strom na radnici. Kdo chtěl, mohl si přinést vlastnoručně vyrobenou ozdobu

30. listopadu 2023 16:56, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová

Porubská radnice se oblékla do vánočního a stejně jako loni uspořádala společné zdobení vánočního stromku, který je umístěn u schodiště vedoucího do Obřadní síně. Zapojily se do něj nejen rodiny s dětmi.

Vybrané nevyužívané zpevněné plochy v Ostravě-Porubě nahradila zeleň. Rostou na nich stromy, květiny a keře

30. listopadu 2023 16:33, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová

V Ostravě-Porubě dokončili projekt ozelenění zpevněných ploch. Během něj bylo ve 14 lokalitách zrevitalizováno více než 4 a půl tisíce metrů čtverečních ploch a vysadilo se přes 100 nových stromů a stovky různých druhů květin.

Dodávka se v Ostravě po nehodě rozpůlila o sloup, zranění jsou naštěstí jen lehká

30. listopadu 2023 16:26, Ostrava, Libor Běčák

Tři zraněné si vyžádala nehoda dodávky a osobního auta v Bohumínské ulici v Ostravě. Dodávka je po nárazu do sloupu zralá na sešrotování.

Poruba má dostatek soli na celou zimu. Stroje vyjíždí na pokyn radnice

30. listopadu 2023 16:17, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová

Sněhová nadílka Porubu nepřekvapila. Společnost, která se v obvodu stará o zimní údržbu, se připravila v předstihu. Na zasněžené silnice vyjíždí ihned poté, co dostane pokyn z radnice.

Komerční sdělení více

Vánoční Trhy, co se hledají v sobotu 16. prosince v Národním zemědělském muzeu

Vánoční Trhy, co se hledají, zavítají sobotu 16. 12. do Národního zemědělského muzea v Dolní oblasti Vítkovice. "Podmínkou pro zorganizování vánočních trhů bylo navrácení k tradicím, o což se budeme my všichni zainteresovaní snažit. Proto pro Vás budeme shánět lokální stromky, kapry a zástupce řemesel," říká Michaela Halfarová, organizátorka trhů.

Líheň 2023: Šest nejlepších skupin jde do boje o finále!

Už tento týden se rozhodne o tom, které čtyři skupiny se probojují do Velkého finále mezinárodní klubové soutěže hudebníků Líheň 2023! Ze dvou tříčlenných semifinálových koncertů pošle odborná porota dále vždy už jen dva účastníky!

Už za pár dní začne festival Souznění. Nabídne Ledeckého, Dřízgovou i premiéru neobarokní skladby

Za pár dní začne pětadvacátý ročník Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. Od 6. do 10. prosince přinese na několika místech Moravskoslezského kraje, který je generálním partnerem festivalu, dosud nebývalou směsici folkloru, popu, folku, rocku a klasiky, okořeněnou premiérou nové skladby v neobarokním stylu, živým betlémem, příchodem Tří králů nebo pochůzkami s koledou.

Ve FN Ostrava je pro maminky k dispozici i kojící koutek

Ve vestibulu Kliniky dětského lékařství FN Ostrava je nově pro kojící maminky postavený speciální koutek. Dar v hodnotě 90 tisíc korun nemocnici věnovala nezisková organizace HAIMA Ostrava, která dlouhodobě funguje při dětské klinice a pomáhá onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. Díky novému zařízení značky NOOK MAMA mají maminky větší soukromí.

V OVAKu věří, že pomáhat je čím dál těžší, ale má to smysl

Podobně jako jinde ve společnosti, hospodářská situace je ovlivněna různými faktory, včetně mezinárodních událostí, politických změn a ekonomických trendů. Neustálé zvyšovaní vstupních nákladů na výrobu, včetně energií má za následek, že mnoho firem bojuje s vyváženými hospodářskými výsledky. Za těchto podmínek se pak hůře plní i jejich společenská úloha, a to zejména podpora regionu, v kterém podnikají. Nejde jen o zodpovědné chování firem a vytváření jejich pozitivního obrazu, ale o skutečnou pomoc v různé formě lidem nebo neziskovým společnostem v rozmanitých oblastech veřejného života.

Advent v Bílovci je pěkně akční!

Na Slezském náměstí v Bílovci se v sobotu 2. prosince v 17 hodin v rámci Mikulášského jarmarku rozzáří 10metrový vánoční strom, který je tvořen kovovou konstrukcí. Letos bude v Bílovci premiérově osvětlena také radnice, před níž bude od pátku 1. prosince poprvé stát i dřevěný betlém.

Rozhovor s Jakubem Mazůchem, tanečním partnerem Evy Adamczykové ve StarDance

Oba začali se svými mistrovskými disciplínami v šesti letech. Ona na snowboardu, on na tanečním parketu. Ona přivezla zlato a bronz z olympiády a je dvojnásobnou mistryní světa, on má zlato a stříbro ze světových tanečních her a je několikanásobným medailistou z mistrovství republiky v latinskoamerických tancích. A teď spolu tančí ve StarDance. Řeč je o tanečním páru SD 9 Eva Adamczyková a Jakub Mazůch.

Více