Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezskou Ostravu ovládly hasičské plesy, uspořádaly je sbory z Kunčiček a Heřmanic

Předposlední únorový pátek se ve Slezské Ostravě nesl v duchu plesů, a to plesů hasičských. Večery plné jídla, pití, tance a zábavy tradičně uspořádaly sbory dobrovolných hasičů z Heřmanic a Kunčiček a zakončily tak svou plesovou sezónu.

Radnicí Slezské Ostravy zněly české kvartety, účast na koncertu byla opět vysoká

U příležitosti roku české hudby vystoupilo v obřadní síni slezskoostravské radnice světově proslulé Janáčkovo kvarteto. Účast na koncertu byla vysoká a užili si jej jak návštěvníci, tak umělci.

Baník se možná vrátí na Bazaly, město nyní ověřuje možnosti rozšíření stadionu

Dnes 14:00, Ostrava, Michal Slonina

Stadion na Bazalech je v Ostravě legendou a je také domovem ostravského prvoligového fotbalového klubu – Baníku. Fotbaloví fanoušci dnes ale musí za zápasy do Vítkovic, kapacity Bazalů totiž na první ligu nestačí. To se možná v budoucnu změní a Baník se k radosti fanoušků na Slezskou vrátí.

Plán na příštích 10 let má za úkol zlepšit život ve Vítkovicích

Jak změnit život v Ostravě Vítkovicích k lepšímu? To je otázka, která trápí vedení vítkovické radnice dlouhodobě. Pokračují proto debaty s odborníky i veřejností. Výsledkem bude dlouholetý plán, který by měl nejpalčivější problémy pomoct vyřešit.

V Ostravě vyroste nová hala pro lední sporty. Ostravar Aréna pak zruší ledovou plochu

Dnes 12:03, Ostrava, Tomáš Kořistka

Ostrava už má jasno, jaký bude další osud Ostravar Arény, která je sídlem hokejistů Vítkovic. Hala bude sice zrekonstruovaná, ale už v ní nebude ledová plocha. Nedaleko bude postavena nová moderní aréna pro 7 tisíc diváků, která bude mít čtyři hrací plochy.

Ostrava vybrala firmu, která postaví koncertní halu. Jde o sdružení firem IMOS Brno a IPS Třinec

Včera 13:40, Ostrava, Tomáš Kořistka

Ostrava vybrala firmu, která postaví koncertní halu. Hodnotící komise vybírala z pěti zájemců. Nejnižší cenu nabídlo Sdružení pro koncertní halu, které budovu postaví za 2 miliardy a 800 milionů korun.

Lidé podepisují v Ostravě petici za odstranění haldy. Organizátoři chtějí 10 tisíc podpisů

Včera 8:59, Ostrava, Tomáš Kořistka

Jak už z našeho zpravodajství jistě víte, vedení města Ostravy i kraje se vložilo do řešení problémů s likvidací Heřmanické haldy. Nyní se do boje připadli i občané, kteří mohou svým podpisem podpořit petici za odstranění této ekologické zátěže.

V Ostravě odstartoval projekt REFRESH. Vědci a studenti budou spolupracovat přímo s firmami

26. února 2024 10:06, Ostrava, Tomáš Kořistka

Vysoká škola báňská - Technická univerzita spolu s Ostravskou univerzitou a dalšími partnery zahájila projekt REFRESH. Ten má pomoci výrazně urychlit proces transformace Ostravy a celého našeho kraje v chytrý a zelený region. Vznikne řada laboratoří, kde budou pracovat špičkoví vědci spolu se studenty i firmami, které budou inovace zavádět do praxe.

Při noční razii ostravští revizoři načapali 154 černých pasažérů

24. února 2024 10:41, Ostrava, Libor Běčák

V noci na sobotu vyrazili do prostředků hromadné dopravy v Ostravě revizoři společně se strážníky. A potvrdilo se, že mnoha cestujícím se za jízdné platit nechce.

Top taneční páry se v Porubě připravovaly na MČR. Vedli je ti nejlepší lektoři

23. února 2024 15:19, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová

Dance studio Ostrava letos slaví 25 let. Za tu dobu vychovalo nespočet tanečních párů a dalším pomáhá k tomu, aby se neustále zlepšovaly. Pořádá pro ně mimo jiné mistrovské soustředění.

Komerční sdělení více

Trio Noble-Slavík-Clarvis zahraje v březnu v Ostravě

Hudební výlety SHF letos odstartuje špičkový jazz! Klub Parník v centru Ostravy navštíví ve středu 13. března 2024 jazzové legendy Liam Noble a Paul Clarvis společně s geniálním multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Jejich program Nostalgia zavede přes jejich autorskou tvorbu až do dob George Gershwina.

Smetanovský operní cyklus Ostrava 2024 nebo balet Rapsodie Bohemia letos v NDM

Rok české hudby v Národním divadle moravskoslezském slavnostně začíná v sobotu 2. března. První operou Bedřicha Smetany Braniboři v Čechách zahajuje divadlo v den 200. výročí Smetanova narození první blok Smetanovského operního cyklu Ostrava 2024. Druhý blok se odehraje v květnu a skončí dnem 140. výročí Smetanova úmrtí (12. května). V devíti dnech tak divadlo dvakrát za sebou odehraje všech osm dokončených oper v pořadí, v jakém díla Smetana psal. Výjimkou je slavnostní Libuše – ta zazní jen 2x koncertně v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava, se sólisty a Pražským filharmonickým sborem.

Den otevřených dveří letos na čtyřech nádržích, v laboratořích a dispečinku

U příležitosti Světového den vody vodohospodáři z Povodí Odry opět zpřístupní veřejnosti přehrady Slezská Harta, Kružberk, Šance a nově po rekonstrukci nádrž Morávka. V rámci Dne otevřených dveří bude možné v sobotu 23. března 2024 od 9:00 do 15:00 (poslední vstup 14:30) kromě uvedených vodních děl navštívit také vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře státního podniku Povodí Odry v Ostravě na ulici Varenská č.49.

Ostravská ADRA slaví 15 let od svého založení

Humanitární organizace ADRA se věnuje dobrovolnickým aktivitám v České republice již 20 let. Jedno z prvních dobrovolnických center vzniklo v roce 2009 v Ostravě. Za svou patnáctiletou historii ušla ostravská ADRA obrovský kus cesty, na které propojuje dobrovolníky s potřebnými. ADRA se za tuto dobu stala respektovanou dobrovolnickou organizací, která za celou dobu svého působení zapojila v Ostravě neuvěřitelných 8 926 dobrovolníků.

Margit Slimáková o tom jak jíst jednoduše a zdravě na přednášce v Brušperku. Přijďte:-)

Povídání o tom, jak nejlépe jíst, pečovat o své tělo, o zdravotní prevenci a o léčbě již existujících nemocí. Jak zvládat zdravou stravu v pohodě i bez počítání kalorií nebo jakýchkoliv jiných nepřirozených restrikcí? Jaké jsou nejběžnější výživové omyly a nejlepší výživová doporučení? Možnost diskuze nad všemi tématy o kterých Margit píše a přednáší.

Operace čelistních anomálií plánují stomatochirurgové pomocí speciálního softwaru

Čelistní anomálii popisují stomatochirurgové jako nesoulad ve vzájemném postavení čelistních kostí nebo jejich velikosti. Tento vrozený, případně po úraze nebo nemoci získaný problém, je v některých případech nutné vyřešit operativně. Lékaři Kliniky ústní, čelistní a obličejové chirurgie FN Ostrava (KÚČOCH) operaci připravují s pomocí softwaru, který jim pomůže ideální postavení čelistí naplánovat. Využívají k tomu také snímky z nového zubního skeneru, který klinika získala darem.

Více