Spinální jednotka FNO má unikátní handbike trenažér

  • 12. října 2018,
  • 4:37

Trenažér se stal součástí speciálně vybavené tělocvičny. Spinální jednotce ho věnoval spolek Cesta za snem. Jeho předseda Heřman Volf se před 12 lety vážně zranil na sjezdovce. Už během léčení na spinální jednotce byl rozhodnutý, že sportovat bude i dál. I na vozíku. Konstrukci handbiku navrhl sám.

Reklama

„První myšlenky na jeho výrobu vznikly už dávno. My jsme totiž na naše akce vozili můj vlastní,  poměrně drahý handbike. Jízdu na něm si ale chtěla vyzkoušet spousta lidí a bike se mi zničil“. Řekl při slavnostním předání této unikátní rehabilitační pomůcky Heřman Volf.

Spinální jednotka je součástí neurochirurgické kliniky. Tým fyzio a ergoterapeutů se tady snaží vrátit do života lidi, kteří mají po úraze nebo vážné nemoci postižení míchy.

„U všech přístrojů, které tady v tělocvičně máme, jsou s pacienty vždy terapeuti. Ukazují jim, jak je mají správně použít, opravují chyby. Stejné to bude i u handbiku“. Řekl krátce po převzetí trenažéru vedoucí terapeut spinální jednotky Zdeněk Guřan.  Je přesvědčený, že nová pomůcka bude součástí denní rehabilitace velmi brzy.

Tělocvična, kde je trenažér umístěný,  je podle vrchní sestry neurochirurgické kliniky Karly Kočí využívána 8 hodin .Pacienti denně absolvují   4-5 forem rehabilitace.

Výrobu unikátních trenažérů zaplatili drobní dárci i firmy v kampani na Hithit.cz. Před odjezdem se Heřman Volf rozloučil slibem, že zanedlouho přiveze spinální jednotce další unikát. „ Bude  to multifunkční trenažér, který bude simulovat běh na lyžích, pádlování i veslování, aby si imobilní člověk posílil to, co mu zůstalo“.Horkýže Slíže v Garáži - 1. koncert

20.03. 20:00 - 17.02. 6:21
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

Lucie Bílá a Petr Malásek

10.04. 19:00 - 17.02. 6:21
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Pane Bůh, tady Anna. Čtení s B. Hrzánovou a A. Langerovou

Dnes 19:00 - 6:21
Ostrava, DK Akord, Ostrava

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

BOkope stavmont s.r.o.
Ostrava-město
od 13 500 Kč do 30 000 Kč

Detail

Libor David
Ostrava-město
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu