Spinální jednotka FNO má unikátní handbike trenažér

  • 12. října 2018,
  • 4:37

Trenažér se stal součástí speciálně vybavené tělocvičny. Spinální jednotce ho věnoval spolek Cesta za snem. Jeho předseda Heřman Volf se před 12 lety vážně zranil na sjezdovce. Už během léčení na spinální jednotce byl rozhodnutý, že sportovat bude i dál. I na vozíku. Konstrukci handbiku navrhl sám.

Reklama

„První myšlenky na jeho výrobu vznikly už dávno. My jsme totiž na naše akce vozili můj vlastní,  poměrně drahý handbike. Jízdu na něm si ale chtěla vyzkoušet spousta lidí a bike se mi zničil“. Řekl při slavnostním předání této unikátní rehabilitační pomůcky Heřman Volf.

Spinální jednotka je součástí neurochirurgické kliniky. Tým fyzio a ergoterapeutů se tady snaží vrátit do života lidi, kteří mají po úraze nebo vážné nemoci postižení míchy.

„U všech přístrojů, které tady v tělocvičně máme, jsou s pacienty vždy terapeuti. Ukazují jim, jak je mají správně použít, opravují chyby. Stejné to bude i u handbiku“. Řekl krátce po převzetí trenažéru vedoucí terapeut spinální jednotky Zdeněk Guřan.  Je přesvědčený, že nová pomůcka bude součástí denní rehabilitace velmi brzy.

Tělocvična, kde je trenažér umístěný,  je podle vrchní sestry neurochirurgické kliniky Karly Kočí využívána 8 hodin .Pacienti denně absolvují   4-5 forem rehabilitace.

Výrobu unikátních trenažérů zaplatili drobní dárci i firmy v kampani na Hithit.cz. Před odjezdem se Heřman Volf rozloučil slibem, že zanedlouho přiveze spinální jednotce další unikát. „ Bude  to multifunkční trenažér, který bude simulovat běh na lyžích, pádlování i veslování, aby si imobilní člověk posílil to, co mu zůstalo“.SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

Dnes 18:00 - 16.12. 20:00
Celý MS kraj, Frýdek-Místek, Ostrava, Kunčice p.O., Kozlovice

Aneta Langerová: Koncert s kapelou a smyčcovým triem

16.12. 19:00 - 13.12. 2:15
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Vánoce s Martinem Chodúrem v Gongu

20.12. 20:00 - 13.12. 2:15
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

RÝMSTAV CZ spol. s r.o.
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

Ladislav Zsemle
Ostrava-město
od 15 000 Kč

Detail

SIAM THAJSKÉ MASÁŽE s.r.o.
Frýdek-Místek
od 12 200 Kč do 13 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu