Prestižní moskevský soubor uvede v Ostravě nové zpracování Labutího jezera

  • 15. října 2018,
  • 19:17

Prestižní moskevský soubor Russian Classical Ballet se v rámci svého mezinárodního turné zastaví vůbec poprvé v Česku, aby zdejšímu publiku představil nové zpracování Čajkovského Labutího jezera. Kromě Prahy soubor vystoupí v sobotu 10. listopadu v Multifunkční aule Gong v Dolních Vítkovicích.

Reklama

Labutí jezero je považováno za divácky nejatraktivnější dílo v repertoáru klasického tance a soubor Russian Classical Ballet přináší tuto unikátní produkci s neuvěřitelně realistickou scénografií vytvořenou v proslulém Petrohradském ateliéru, kde vznikají scénáře například pro Velké divadlo v Moskvě, Mariinské divadlo v Petrohradu, Pařížskou operu nebo divadlo La Scala v Miláně. „Diváci uvidí jedny z nejpropracovanějších dekorací, které používají pouze přední světová divadla. Do Ostravy přivezeme okolo 12 tun techniky a vybavení, to jest ozvučení, osvětlení, dekorací, kostýmů a rekvizit. Co do počtu tanečníků na pódiu a členů technického týmu jsme vůbec největším soukromým divadlem, které je na turné v Česku,“ řekl promotér souboru Pedro Martins.

Russian Classical Ballet vede uznávaná tanečnice Evgeniya Bespalova, jejíž kariéra je spjatá s významnými ruskými divadly, mimo jiné s moskevským divadlem Stanislavského, s baletním souborem Moscow City Ballet či s moskevským Velkým divadlem. Se získanými zkušenostmi a prestiží se Bespalova rozhodla v roce 2005 založit vlastní společnost Russian Classical Ballet s cílem oživit tradici klasické moskevské a petrohradské taneční školy, která nepochybně patří mezi nejlepší na světě. „Naši tanečníci absolvovali nejvýznamnější choreografické školy v Moskvě, Petrohradu, Novosibirsku a Permu. Součástí souboru jsou také tanečníci z předních světových divadel, což naší společnosti dodává punc prestiže a kvality a také uznání publika,“ říká Pedro Martins.

Aktuální turné k Labutímu jezeru čítá 78 zastávek v evropských městech. Kromě Ostravy a Prahy se představení uskuteční například v Berlíně, Hamburgu, Lisabonu, Ženevě či Curychu. Za rok soubor odehraje na 170 představení, které vidí ročně okolo 155 tisíc lidí po celém světě. V posledních devíti letech moskevský ansámbl vidělo na 1,4 milionů diváků.    

Vstupenky na ostravské představení Labutího jezera jsou v prodeji u společnosti Ticketportal. Ceny se pohybují v rozmezí 790 až 1490 korun.Minipárty s Karlem Šípem

28.11. 19:00 - 14.11. 14:05
Ostrava, DK Akord

Dokument Bufo Alvarius o nejsilnějším přírodním psychedeliku

Zítra 19:00 - 14.11. 14:05
Nový Jičín, Bývalé Kino Tatra, Studénka

Spirituál kvintet

23.11. 19:00 - 14.11. 14:05
Frýdek-Místek, Kostel sv. Jana a Pavla, Frýdek - Místek

Ing. Ivana Šťastná
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

CPI Hotels, a.s.
Ostrava-město
od 16 900 Kč do 25 000 Kč

Detail

Domov Vítkov, příspěvková organizace
Opava
od 15 450 Kč do 23 230 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu