Reklama

Nová výzdoba dětského oddělení Kliniky popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie

  • 2. listopadu 2018,
  • 14:30

Postavy z pohádek i reálie Ostravy nově zdobí chodby, vyšetřovnu i pokoj na dětském oddělení Kliniky popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie. Vrchní sestra Romana Vrátná spolu s přednostkou Zdeňkou Němečkovou Crkvenjaš oslovily loni na podzim Nadaci Zdeňky Žádníkové. A ta se po jarní návštěvě oddělení rozhodla, že jej pomůže zútulnit.Teď je to podle jejích slov nejhezčí dětské popáleninové centrum v republice.

Reklama

„Za nás se pohybuje ta sponzorská částka přes 200 tisíc korun. Ještě vám přijdou hry a hračky od společnosti Pexi , abyste měli dovybavenou hernu. My, když už můžeme, tak uděláme takový all inclusive balíček. Dárky pro děti, ale i pro vás, sestřičky, abyste se i vy tady cítily dobře a stejně šťastně barevně, jako jsou ty zdi“, řekla předsedkyně správní rady nadace Zdeňka Žádníková.   

O tom, co bude na stěnách rozhodovali lékaři i sestry. Jejich nápady pak zpracoval a uvedl do života výtvarník Libor Škrlík .

„Pan Škrlík ráno něco nakreslil, ale do večera to vypadalo jinak. Třeba ráno to byly rybičky a do večera z toho byly lentilky“.  Přiblížila jeho měsíční práci vrchní sestra kliniky Romana Vrátná.

„Ty nástěnné instalace jsem asi měsíc a půl připravoval doma a další asi měsíc jsem strávil tady. S Nadací Zdeňky Žádníkové spolupracuji 12 let, ale dětská oddělení jsem zdobil ještě v době, kdy jsem učil na základní škole a do nemocnic chodil o víkendech“ doplnil při předání své práce  Libor Škrlík.

Dětské oddělení Kliniky popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie má 12 lůžek. A většinou jsou všechna obsazená.

„Nejčastěji hospitalizované děti mají mezi jedním a druhým rokem. A nejčastější příčinou je opaření horkou vodou, kávou, čajem nebo polévkou. A může za to chvilková nepozornost dospělých. Ročně je na oddělení hospitalizováno přibližně 150 takto zraněných dětí“, připomněl primář Kliniky popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie Ladislav Petráš.Kdo nepláče není Čech / one man show Lukáše Pavláska

07.10. 19:00 - 27.06. 14:26
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Shakespearovské slavnosti 2019

15.07. 20:30 - 12.08. 22:00
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Pimprléto Divadla loutek Ostrava / pohádky a koncerty

18.07. 15:00 - 11.08. 20:00
Ostrava, Divadlo loutek Ostrava

Čtyřlístek - centrum pro osoby se zdravotním postižením Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 31 630 Kč do 34 320 Kč

Detail

Restaurace Sportcentrum s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu