Chcete provozovat kavárnu nebo bufet v Divadle Jiřího Myrona?

  • 13. listopadu 2018,
  • 9:22

První fáze rekonstrukce komplexu Divadla Jiřího Myrona jde do finále. Hotova je většina fasády, kam se vrátil i původní nápis Národní dům. Funguje Ateliér pro děti a mládež při NDM, s úspěchem se hraje v Divadle „12“. V den výročí vzniku republiky byl za velkého zájmu veřejnosti otevřen slavnostní sál. Pro tuto divadelní sezónu byl pojmenován po jednom z iniciátorů výstavby Národního domu - Edmundu Palkovském.

Reklama

Národní dům je od svého vybudování v roce 1894 centrem české kultury v Moravské Ostravě a zůstal jím i po vzniku samostatného státu jako jedno z divadel, dnes tedy Divadlo Jiřího Myrona. Výstavu mapující období vývoje české kultury a divadla v Ostravě od roku 1894 do roku 1018 si ve slavnostním sále můžete zdarma prohlédnout nejméně do konce roku.

K divadlu a kultuře obecně ovšem patří také posezení, povídání u dobré kávy či sklenky vína s přáteli. Vedení Národního divadla moravskoslezského proto při rekonstrukci pamatovalo i na tento komfort pro návštěvníky a dnes nabízí prostory těm, kdo by chtěli bufety, kavárny či bary provozovat.

Dne 16. prosince bude v Divadle Jiřího Myrona slavnostně otevřena denní Kavárna Národní dům. Aktuálně tam divadlo hledá provozovatele. Kavárna by měla sloužit jak divákům, tak široké veřejnosti. Umístěna bude ve foyeru u hlavního vchodu do divadla v místě bývalého bufetu pro diváky, přístupná ale bude i běžně z ulice.

Oba bufety u hlavního sálu divadla pro diváky jsou v provozu už od září. Druhý – v prvním patře – je zcela nový. Ohlasy od diváků svědčí o tom, že jim pohodlnější občerstvení vyhovuje. Pro oba bufety je vypsáno nové výběrové řízení na pronájem.

Bar má nově také Divadlo „12“. Vlastně malou scénu z pohledu diváka tvoří dva prostory – hlediště v sále a divadelní bar. Divadelní bar Ve dvanáctce je také již v provizorním provozu, výběrové řízení se ovšem týká i baru. Bar by měl sloužit, podobně jako kavárna, návštěvníkům představení v Divadle „12“. Otevřen bude ale také široké veřejnosti (vchodem z ulice).

Poslední výběrová řízení se týkají stávajících prostor, a to zaměstnaneckého bufetu, který  slouží výhradně zaměstnancům Národního divadla moravskoslezského, a Divadelního klubu, sloužícího jak umělcům, tak i divákům a příznivcům divadla.

Národní divadlo moravskoslezské umožňuje přihlásit se do několika výběrových řízení současně až do 16. 11. 2018 do 15.00 hodin. Podmínky řízení jsou dostupné na webu divadla www.ndm.cz.SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

13.12. 18:00 - 16.12. 20:00
Celý MS kraj, Frýdek-Místek, Ostrava, Kunčice p.O., Kozlovice

Aneta Langerová: Koncert s kapelou a smyčcovým triem

Zítra 19:00 - 15.12. 9:40
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Vánoce s Martinem Chodúrem v Gongu

20.12. 20:00 - 15.12. 9:40
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

Dorota Pindurová
Frýdek-Místek
od 73 Kč

Detail

družstvo BANDURKA.I & SPOL.
Ostrava-město
od 14 200 Kč

Detail

Stolařství IDEÁL Šebesta s. r. o.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu