Ruský tým se na finále WorldSkills připravoval v Moravskoslezské armaturce

  • 3. prosince 2018,
  • 13:38

Odborníci z MSA připravovali v Dolním Benešově ruský národní tým na mistrovství světa v soutěži WordSkills. To se koná pravidelně každé dva roky a účastní se ho na 80 států.

Reklama

Cílem mezinárodní soutěže WorldSkills, jejíž tradice sahá do roku 1940, je vyhledávat mladé talenty v různých oblastech, porovnávat jejich schopnosti a dovednosti a pomáhat jim úspěšně se zapojit do řešení konkrétních pracovních procesů tak, aby maximálně využili svůj potenciál. Soutěž WorldSkills probíhá ve více než 50 profesních disciplínách, kde samotné znalosti na vítězství nestačí - během soutěže je potřeba projevit také schopnosti dosahovat cílů jak samostatně, tak také v rámci týmových úkolů.

O vítězi rozhoduje mezinárodní porota složená z expertů, kteří posuzují rychlost, kvalitu i originalitu provedení zadaného projektu.

Ruský tým je čerstvým vítězem evropského mistrovství EuroSkills. V MSA, a.s., která je předním výrobcem světových armatur, se připravovala na světové finále soutěže. To je na programu v srpnu 2019 v ruské Kazani. Domácí tým v něm má oprávněně ty nejvyšší medailové ambice. V evropské konkurenci 28 států získalo Rusko celkem 19 medailí, z toho 9 zlatých, 8 stříbrných a 2 bronzové. Na druhém místě skončilo Rakousko před třetí Francií.

Vedení ruského týmu WorldSkills si Moravskoslezskou armaturku vybralo jako úspěšnou součást ruské skupiny Chelpipe Group, kde se v rámci přípravy zaměří především na oblast štíhlé výroby - propojením teoretického výkladu s možností řešit konkrétní zadání přímo v prostředí výrobního závodu MSA, a.s.

Tým na světový šampionát připravují zkušení lektoři Vladimir Letsky a Alexander Fedotov. Ti s týmem  mladých expertů v praxi vyzkoušeli disciplíny, které je mohou čekat v ostře sledovaném finále WorldSkills 2019. Za své hlavní konkurenty v boji o medaile považuje ruský národní tým hlavně obhájce zlata z Abu Dhabi 2017 - Čínu, a dále Jižní Koreu, Brazílii a Švýcarsko. Překvapit samozřejmě ale může kdokoliv.

V Rusku se soutěž WorldSkills těší mimořádné popularitě, o čemž svědčí mj. osobní gratulace ze strany ruského předsedy vlády Dmitrije Medveděva bezprostředně po vítězství v zářijovém EuroSkills v maďarské Budapešti. Sám prezident Ruské federace Vladimir Putin zase označil soutěž WorldSkills „vstupenkou do budoucnosti“.Barbie slaví 60. narozeniny ve Forum Nová Karolina

11.03. 10:00 - 31.03. 18:00
Ostrava, Forum Nová Karolina, Ostrava

Aňa Geislerová představení Zcela jarní trojúhelník

27.03. 19:00 - 24.03. 16:03
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Lucie Bílá a Petr Malásek

10.04. 19:00 - 24.03. 16:03
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Stolařství Aleš s.r.o.
Karviná
od 15 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

MetalPlast Lipník n. B. a.s.
Bruntál
od 88 Kč

Detail

INPROS F-M s.r.o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu