Šest bíloveckých střelců se probojovalo na mistrovství České republiky!

  • 8. března 2019,
  • 15:37,

Již dnes, v pátek 8. března, odjíždí šest dětí ze Sportovně-střeleckého klubu Bílovec (SSK Bílovec) na mistrovství České republiky ve střelbě ze vzduchových zbraní. Šampionát, který pořádá Český střelecký svaz, se koná o nadcházejícím víkendu v Plzni a pro bílovecké střelce je tato soutěžobrovskou výzvou. Klub byl totiž založen teprve před rokem a půl a jen málokdo čekal, že se tyto děti za tak krátký čas probojují až na mistrovství republiky, navíc v tak hojném počtu!

„Loni se podařilo mezi nejlepší střelce České republiky probojovat pouze jednomu našemu sportovci, letos dokonce šesti, z toho čtyřem mladším dorostencům a dvěma mladším dorostenkám, což nás s ohledem na to, že trénují relativně krátkou dobu, více než potěšilo,“ říká jejich trenér a zároveň vedoucí klubu SSK Bílovec Martin Tenk, bronzový medailista z olympijských her v australském Sydney ve střelbě z libovolné pistole, který se sám tomuto sportu věnoval více než dvacet let.

V současnosti pracuje Martin Tenk v regionálním centru sportovní mládeže v Ostravě, které spadá pod Český střelecký svaz, a má na starosti reprezentanty Moravskoslezského kraje. „Vše řeším spíše administrativně, jelikož každý z těchto sportovců má většinou svého kouče a do jejich tréninků nechci zasahovat. Střelba je náročný sport jak po fyzické, tak především po psychické stránce, proto je dobré, když střelci trénují v prostředí, které jim vyhovuje. Na druhou stranu jsem vždy toužil si takzvaně vychovat své ovečky a předat jim co nejvíce mých zkušeností a jsem proto velmi rád, že se mi to i díky vedení města Bílovce, které nám poskytlo skvělé rekonstruované prostory a zakoupilo moderní přitahovací terče i několik zbraní, podařilo.“ Úžasné výsledky střelců potěšily i starostku města Renatu Mikolašovou: „Jsme rádi, že tuto možnost vyžití můžeme našim dětem v Bílovci nabídnout a jejich snahu budeme i nadále podporovat.“

Klub SSK Bílovec sídlí v Centru volného času, které se nachází v Ostravské ulici, a má v současnosti asi 17 členů ve věku od desíti do sedmnácti let. Tréninky jsou denně od pondělí do čtvrtku od 15 do 17.30 hodin a děti mohou přicházet v den a hodinu, která jim pasuje i s ohledem na další kroužky a školní povinnosti. „Jsou velmi šikovní a na tréninku podávají opravdu skvělé výkony, na soutěži ale hodně záleží na psychice každého sportovce, a to už je horší – tréma nebo nesoustředěnost někdy výsledky zcela změní. Proto se snažím, aby se naši střelci účastnili co nejvíce nejrůznějších střeleckých závodů, aby se otrkali, a uspořádali jsme také Bíloveckou střeleckou ligu. Každá závodní zkušenost je pro tyto děti moc důležitá,“ pokračuje Martin Tenk.

Město Bílovec před dvěma lety na vlastní náklady zrekonstruovalo budovu Centra volného času a do vybavení střeleckého oddílu investovalo 295 tisíc korun. Díky tomu mohou svěřenci Martina Tenka trénovat v čistých, vytápěných místnostech s moderním vybavením. Ne jeden klub jim toto zázemí závidí. Přesto má Martin Tenk spoustu dalších snů… „Přeji si samozřejmě vychovat kvalitní a úspěšné střelce vzduchových zbraních a časem se možná dostat i ke střelbě z malorážek, abychom mohli závodit celoročně – vzduchové zbraně mají svou závodní sezonu v zimě, malorážky v létě. Ale to je zatím vzdálená budoucnost. Moc bych si však přál, přestože zde máme moderní přitahovací terče, tuto střelnici posunout dál a zakoupit elektronické terče, s nimiž jsem trénoval v minulosti i já. V současnosti je jediná střelnice vybavená těmito terči v Plzni a my bychom mohli být druhou takto moderně vybavenou střelnicí v republice. Ale zatím je to jen můj velký sen,“ dodává s úsměvem Martin Tenk, který osobně se svými šesti svěřenci odjíždí v pátek do Plzně na MČR, kde bílovečtí budou soutěžit ve střelbě ze vzduchových pistolí na 10 metrů.

Foto: Jiří Velký

Fotografie byly pořízeny při finále bílovecké střelecké ligy.GAPPA - Bezpečnostní služba s.r.o. - pracoviště Kobeřice
Kobeřice
od 95 Kč/hod.

Detail

MUDr. Jan Palas - pracoviště Opava
Opava
od 120 Kč/hod.

Detail

Luboš Walek
Těrlicko
od 21 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků