Reklama

Prostor před budovou polikliniky FNO se výrazně promění

  • 14. března 2019,
  • 8:09

V pátek 5. dubna 2019 začne oprava prostoru před poliklinikou a přilehlým areálem Fakultní nemocnice Ostrava. Rekonstrukce bude stát devět milionů korun a bude hotová do tří měsíců. Po celou dobu ale bude přístup i příjezd k hlavnímu vchodu polikliniky zajištěný.

Reklama

Projekt zásadně ovlivní podobu prostoru před vstupem do polikliniky. Ten bude nejen atraktivnější, ale hlavně mnohem bezpečnější. V rámci oprav projdou rekonstrukcí stávající chodníky, ale vybudují se i nové. A to v místech, kudy teď přicházejí pacienti přes trávník. Změní se dopravní značení, vymění se osvětlení, přibudou květiny. A výrazně se doplní i mobiliář v podobě 20 laviček, odpadkových košů, stojanů na kola a herního prvku pro děti.

„Úprava veřejného prostranství před areálem fakultní nemocnice bude rozdělena do dvou etap. V průběhu té první, která bude trvat přibližně čtyři týdny, budou práce probíhat v prostoru od polikliniky směrem k budově Krevního centra FNO. Poté bude zahájena druhá etapa zahrnující prostor od polikliniky směrem k  Domovu sester,“ říká Ing. Jindra Strakošová, pověřená náměstkyně pro techniku a provoz. „Podstatnou změnou bude vybudování nového chodníku v trase, kterou vyšlapali chodci ve stávajícím trávníku směrem od tramvajové zastávky Domov sester k poliklinice. Výraznou změnu přinese rovněž vytvoření klidové zóny pro návštěvníky a osazení herního prvku pro děti jihovýchodně od vchodu do polikliniky. Herní plocha určená pro volný pohyb dětí bude od odpočinkového prostoru a také od rušné komunikace přirozeně oddělena bariérou záhonů,“ pokračuje s tím, že rekonstrukce by měla především vést k zvýšení bezpečnosti chodců při vstupu do objektu polikliniky a k přesnému vymezení prostoru pro sanitky a vozidla zdravotně postižených. „Bonusem bude jak větší pohodlí pro pěší, tak řád odpovídající významu tohoto místa. Celý koncept bude dotvořen výsadbou záhonů a další vegetace, která bude v jednotlivých fázích ročního období vytvářet zajímavou barevnou kompozici,“ říká Miroslav Riedel, vedoucí Oddělení přípravy a realizace investic.

Autorem architektonické studie je Ing. arch. Ondřej Turoň z Ostravy. Kromě interiérového designu se zabývá právě veřejným prostorem.

www.fno.czKonference Invest More 2019

14.10. 9:00 - 20.08. 18:45
Ostrava, Brick House Klub, Dolní oblast Vítkovice

Partička / improvizační show

11.10. 20:00 - 20.08. 18:45
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Hornické slavnosti na Skalce

07.09. 13:00 - 08.09. 18:00
Ostrava, Skalka Family Park Ostrava

ATLAS servis CZ, s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

E LINKX a.s.
Ostrava-město
od 35 000 Kč

Detail

ATALIAN CZ s.r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu