Prostor před budovou polikliniky FNO se výrazně promění

  • 14. března 2019,
  • 8:09

V pátek 5. dubna 2019 začne oprava prostoru před poliklinikou a přilehlým areálem Fakultní nemocnice Ostrava. Rekonstrukce bude stát devět milionů korun a bude hotová do tří měsíců. Po celou dobu ale bude přístup i příjezd k hlavnímu vchodu polikliniky zajištěný.

Reklama

Projekt zásadně ovlivní podobu prostoru před vstupem do polikliniky. Ten bude nejen atraktivnější, ale hlavně mnohem bezpečnější. V rámci oprav projdou rekonstrukcí stávající chodníky, ale vybudují se i nové. A to v místech, kudy teď přicházejí pacienti přes trávník. Změní se dopravní značení, vymění se osvětlení, přibudou květiny. A výrazně se doplní i mobiliář v podobě 20 laviček, odpadkových košů, stojanů na kola a herního prvku pro děti.

„Úprava veřejného prostranství před areálem fakultní nemocnice bude rozdělena do dvou etap. V průběhu té první, která bude trvat přibližně čtyři týdny, budou práce probíhat v prostoru od polikliniky směrem k budově Krevního centra FNO. Poté bude zahájena druhá etapa zahrnující prostor od polikliniky směrem k  Domovu sester,“ říká Ing. Jindra Strakošová, pověřená náměstkyně pro techniku a provoz. „Podstatnou změnou bude vybudování nového chodníku v trase, kterou vyšlapali chodci ve stávajícím trávníku směrem od tramvajové zastávky Domov sester k poliklinice. Výraznou změnu přinese rovněž vytvoření klidové zóny pro návštěvníky a osazení herního prvku pro děti jihovýchodně od vchodu do polikliniky. Herní plocha určená pro volný pohyb dětí bude od odpočinkového prostoru a také od rušné komunikace přirozeně oddělena bariérou záhonů,“ pokračuje s tím, že rekonstrukce by měla především vést k zvýšení bezpečnosti chodců při vstupu do objektu polikliniky a k přesnému vymezení prostoru pro sanitky a vozidla zdravotně postižených. „Bonusem bude jak větší pohodlí pro pěší, tak řád odpovídající významu tohoto místa. Celý koncept bude dotvořen výsadbou záhonů a další vegetace, která bude v jednotlivých fázích ročního období vytvářet zajímavou barevnou kompozici,“ říká Miroslav Riedel, vedoucí Oddělení přípravy a realizace investic.

Autorem architektonické studie je Ing. arch. Ondřej Turoň z Ostravy. Kromě interiérového designu se zabývá právě veřejným prostorem.

www.fno.czRadůza / koncert

12.06. 19:00 - 22.05. 17:19
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Slavnosti pivovaru Ostravar 2019

21.06. 15:00 - 22.06. 22:00
Ostrava, Pivovar Ostravar

Anna K., Lenka Lo Hrůzová a koncert pro Verunku

26.05. 16:00 - 22.05. 17:19
Ostrava, DK Akord, Ostrava

INSTAPROF Morava s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

APOLMONT, s.r.o.
Nový Jičín
od 90 Kč do 120 Kč

Detail

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
Opava
od 17 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu