Reklama

Představujeme hvězdné tváře MHF Leoše Janáčka

  • 14. března 2019,
  • 14:06

Letošní MHF Leoše Janáčka nabídne během 32 festivalových dní 34 koncertů a řadu doprovodných akcí v různorodých prostorách Ostravy, Hukvald a dalších 10 okolních měst. Program letošního ročníku nabízí koncerty mimořádných osobností. Světově úspěšní umělci dorazí na festival prezentovat, nejen Janáčkova díla, na co nejvyšší umělecké úrovni.

Reklama

MHF Leoše Janáčka přivítá Orchestre National du Capitole de Toulouse, houslistu Renauda Capuçona, klavíristy Fazila Saye, Sergeie Babayana, Tomáše Kača, violoncellistu Victora Julien-Laferrièra, dirigenty Kristjana Järviho, Tugana Sokhieva, Pietari Inkinena nebo sólisty z Isabelle Faust Trio a další. Řada festivalových osobností se s publikem setká nejen na jevišti, ale také u neformálních debat v Centru Pant.

KRISTJAN JÄRVI

Zahajovací koncert letošního ročníku bude pod taktovkou nejmladšího ze slavné dirigentské rodiny Järviů. Kristjan Järvi získal reputaci jako jeden z nejodvážnějších, nejvíce inovativních hybatelů na scéně klasické hudby. Více zde.

„Janáčkova Sinfonietta, Prokofjevův Koncert pro klavír a orchestr č. 1 a Rachmaninovy Symfonické tance op. 45 - to je program zahajovacího koncertu MHF Leoše Janáčka. Pokud bych neměl rád jen jednu z uvedených skladeb, koncert bych nedirigoval. Všechny jsou totiž úžasné a vlastně si v průběhu jednoho večera nemůžete přát slyšet nic lepšího. Každý z těch autorů je jiný a osobitý, každá skladba unikátní, ale poslechnout si je všechny tři za sebou je jako projít třemi paralelními vesmíry, kdy jeden je lepší a krásnější než ten druhý.“

Kristjan Järvi

TOMÁŠ KAČO

Klavírista, skladatel a improvizátor Tomáš Kačo, který z Nového Jičína došel přes do Berklee College of Music v Bostonu až k vyprodanému koncertu v Carnegie Hall. Více zde.

ORCHESTRE NATIONAL DU CAPITOLE DE TOULOUSE,  TUGAN SOKHIEV, RENAUD CAPUÇON

Konečně v Ostravě přivítáme prestižní filharmoniky z Toulouse, pod vedením jejich ruského šéfdirigenta Tugana Sokhieva a se skvělým sólistou Renaudem Capuçonem. Více zde.

ISABELLE FAUST TRIO

Tři skvělí sólisté se sešli, aby kompletně provedli autorova klavírní tria. Koncert je festivalová pozvánka k Beethovenovu roku 2020, ale hlavně k neopakovatelnému posluchačskému zážitku. Více zde.

SEGEI BABAYAN

Jeden z předních klavíristů současnosti přijíždí po osmi letech opět do Ostravy, aby se představil ve zcela originálním programu. Více zde.

FAZIL  SAY A PIETARI INKINEN

Jeden z nejoriginálnějších pianistů současnosti Fazil Say se vrací do Ostravy, aby zahrál sólový part svého výjimečného klavírního koncertu. Finský mistr taktovky Pietari Inkinen pak jistě přesvědčí, že umí nejen Sibelia. Více zde.

VICTOR JULIEN-LAFERRIÈRE

Nový dirigentský objev a charismatický vítěz violoncellové soutěže Pražského jara vystoupí s Komorní filharmonií Pardubice v jedinečném prostředí odsvěceného kostela sv. Václava v Opavě. Více zde.

Podrobný program festivalu: www.mhflj.cz

____________________________________Kdo nepláče není Čech / one man show Lukáše Pavláska

07.10. 19:00 - 20.08. 17:51
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Jaromír Nohavica v Amfi / přidaný koncert

26.08. 20:00 - 20.08. 17:51
Ostrava, AMFI Ostrava-Poruba

Hornické slavnosti na Skalce

07.09. 13:00 - 08.09. 18:00
Ostrava, Skalka Family Park Ostrava

LINAVERO s.r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

STAVBY - BALLER s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Ilona Říman Hýblová
Ostrava-město
od 16 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu