Zdravotní stav těžce popáleného horníka se výrazně zlepšil

  • 20. března 2019,
  • 16:12

Tři měsíce po výbuchu v Dole ČSM v Karviné se horník, popálený na 65 procentech těla, věnuje hlavně rehabilitaci. Týmu odborníků z Kliniky popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie FNO se podařilo jeho kritický stav úspěšně zvládnout. Muž je na standardním oddělení, je v kontaktu s rodinou i přáteli a podle lékařů je ve velmi dobré psychické kondici.

Stáhnout video
Reklama

“Jsem přesvědčený, že v běžném životě nebude mít vážnější komplikace a návrat do společnosti a k rodině bude plynulý a dobrý. Kvalita jeho života bude právě díky jeho psychice na velmi dobré úrovni.“ Shrnul mužův současný zdravotní stav primář oddělení rekonstrukční chirurgie MUDr. Ladislav Petráš a dodal, že jej před propuštěním domů ještě čekají drobné operační zákroky.

Popálený muž potvrdil, že se cítí dobře a výrazné bolesti nemá. „ Vím, že jsem se do takového stavu dostal jen díky práci zdejších lékařů a sester. Nejhorší jsou ruce, ale snažím se a poctivě cvičím. Třeba s balonkem nebo gumou. Už se moc těším na procházky s vnukem. Nikdy jsem se nebál fárat a ani mě nikdy nenapadlo, že se mi něco takového může stát“.

Klinika popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie FN Ostrava je jedním ze tří center v České republice, které zajišťuje superspecializovanou péči. Ročně hospitalizují kolem 600 pacientů. Třetinu tvoří děti a domácí úrazy. Muže popáleného po výbuchu metanu tady naposledy léčili v roce 2015. Měl popáleniny na téměř 90 procentech těla a po specializované několikaměsíční léčbě dnes žije běžný rodinný život. „ Ještě před 20 lety by takto popálení pacienti neměli šanci na přežití. Díky obrovskému pokroku v chirurgické i intenzivní medicíně se našemu týmu daří takovéto pacienty vrátit zpět do života“, připomněla přednostka Kliniky popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie MUDr. Zdenka Němečková Crkvenjaš, MBA. Tým, který vede je složený z 10 lékařů a téměř 40 sester.



Šašek a syn / Divadlo Bolka Polívky

18.06. 19:00 - 19.04. 5:11
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Velikonoční městečko ve Frýdku - Místku

18.04. 15:00 - 20.04. 19:00
Frýdek-Místek, Náměstí svobody, Frýdek - Místek

Beats for Love 2019

03.07. 16:00 - 06.07. 0:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

Prosper hotelové služby s.r.o.
Frýdek-Místek
od 90 Kč do 100 Kč

Detail

Ferdinand Koiš
Karviná
od 20 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

ArcelorMittal Ostrava a.s.
Ostrava-město
od 24 530 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu