Moravskoslezský kraj se úspěšně prezentoval na veletrhu MIPIM v Cannes

  • 25. března 2019,
  • 12:59

Moravskoslezský kraj se spolu s Ostravou, Prahou a Brnem prezentoval v rámci expozice Czech Cities and Regions na prestižním veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM v Cannes.

Reklama

Na letošním 30. ročníku chtěl každý z vystavovatelů české expozice představit to nejlepší a nejatraktivnější, co má k dispozici. Také díky tomu byl o český stánek velký zájem. Moravskoslezský kraj jel na veletrh s pestrou nabídkou lokalit. Návštěvníkům byly prezentovány například průmyslové zóny Krnov Červený Dvůr, Bruntál Západní Zóna I a III, podnikatelská zóna Nošovice, Multimodální logistické centrum Mošnov, dále projekt obytného komplexu v Novém Jičíně či plánované Letovisko Slezská Harta. Nejvíce návštěvníky stánku zaujal projekt Letovisko Slezská Harta, který nabízí proměnu okolí vodní nádrže Slezská Harta a s ní velké investiční příležitosti v podobě vybudování středisek volného času a rekreačních areálů. Kromě toho byl velký zájem také o zmíněné průmyslové zóny.

Vedle konkrétních investičních záměrů byl na veletrhu prezentován také projekt, který MSID intenzivně řeší již několik měsíců, a to tzv. Pohornická krajina Karvinska (oblast mezi městy Karviná-Orlová-Havířov). V rámci tohoto projektu MSID připravuje koncepci rozvoje obsahující různé návrhy využití území po ukončení těžby uhlí. Právě Pohornická krajina Karvinska byla na veletrhu trhákem a reakce návštěvníku jen potvrzují, že se jedná o originální koncept a jedinečnou příležitost nejen k investování.

Přípravu expozice za Moravskoslezský kraj měla na starost krajská společnost Moravskoslezské Investice a Development, a.s. „Letos jsme se do koordinace příprav stánku zapojili poprvé, a jsem rád, že se nám pečlivá příprava vyplatila. Také díky nové grafice a vizualizacím nabízených lokalit jevili investoři o naši nabídku velký zájem.“ To poukazuje na to, že region střední Evropy je stále zajímavý pro investování a Moravskoslezský kraj má co nabídnout.  Celkově veletrh hodnotím jako velice úspěšný.“ říká Tomáš Kolárik, statutární ředitel MSID. „Kromě samotné prezentace lokalit na stánku jsme v rámci veletrhu měli domluveny ještě individuální jednání s jednotlivými developery. Mnohá z nich byla úspěšná a zdá se, že z nich vyplyne další spolupráce.“ dodává Kolárik.

Jubilejní 30. ročník veletrhu MIPIM navštívilo přes 26 tisíc návštěvníků z řad investorů, developerů, měst a regionů, bank, stavebních firem, realitních agentů či architektů. Svou velikostí je MIPIM jednou z nejvýznamnějších realitních a investičních událostí roku. Bylo to znát také na celkové atmosféře veletrhu, která byla velice inspirující. Delegace Moravskoslezského kraje získala mnoho kontaktů a díky schůzkám se zástupci developerských společností, bankovních domů a investorů se otevírá prostor pro další spolupráci. Aktuální brožura s nabídkou investičních příležitostí a základním přehledem stávajících investorů v kraji je volně ke stažení také na webu msid (viz odkaz).Anna K., Lenka Lo Hrůzová a koncert pro Verunku

26.05. 16:00 - 19.04. 5:10
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Velikonoční městečko ve Frýdku - Místku

18.04. 15:00 - 20.04. 19:00
Frýdek-Místek, Náměstí svobody, Frýdek - Místek

Vyšetření Vašich znamének zdarma v 15 městech

14.05. 10:00 - 06.06. 17:00
Celý MS kraj, Viz. tabulka

LogiCall Česká republika, s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč

Detail

PEGA - VEL, a.s.
Bruntál
od 14 500 Kč

Detail

CNC PAMA group s.r.o.
Opava
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu