Reklama

Moravskoslezský kraj se úspěšně prezentoval na veletrhu MIPIM v Cannes

  • 25. března 2019,
  • 12:59

Moravskoslezský kraj se spolu s Ostravou, Prahou a Brnem prezentoval v rámci expozice Czech Cities and Regions na prestižním veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM v Cannes.

Reklama

Na letošním 30. ročníku chtěl každý z vystavovatelů české expozice představit to nejlepší a nejatraktivnější, co má k dispozici. Také díky tomu byl o český stánek velký zájem. Moravskoslezský kraj jel na veletrh s pestrou nabídkou lokalit. Návštěvníkům byly prezentovány například průmyslové zóny Krnov Červený Dvůr, Bruntál Západní Zóna I a III, podnikatelská zóna Nošovice, Multimodální logistické centrum Mošnov, dále projekt obytného komplexu v Novém Jičíně či plánované Letovisko Slezská Harta. Nejvíce návštěvníky stánku zaujal projekt Letovisko Slezská Harta, který nabízí proměnu okolí vodní nádrže Slezská Harta a s ní velké investiční příležitosti v podobě vybudování středisek volného času a rekreačních areálů. Kromě toho byl velký zájem také o zmíněné průmyslové zóny.

Vedle konkrétních investičních záměrů byl na veletrhu prezentován také projekt, který MSID intenzivně řeší již několik měsíců, a to tzv. Pohornická krajina Karvinska (oblast mezi městy Karviná-Orlová-Havířov). V rámci tohoto projektu MSID připravuje koncepci rozvoje obsahující různé návrhy využití území po ukončení těžby uhlí. Právě Pohornická krajina Karvinska byla na veletrhu trhákem a reakce návštěvníku jen potvrzují, že se jedná o originální koncept a jedinečnou příležitost nejen k investování.

Přípravu expozice za Moravskoslezský kraj měla na starost krajská společnost Moravskoslezské Investice a Development, a.s. „Letos jsme se do koordinace příprav stánku zapojili poprvé, a jsem rád, že se nám pečlivá příprava vyplatila. Také díky nové grafice a vizualizacím nabízených lokalit jevili investoři o naši nabídku velký zájem.“ To poukazuje na to, že region střední Evropy je stále zajímavý pro investování a Moravskoslezský kraj má co nabídnout.  Celkově veletrh hodnotím jako velice úspěšný.“ říká Tomáš Kolárik, statutární ředitel MSID. „Kromě samotné prezentace lokalit na stánku jsme v rámci veletrhu měli domluveny ještě individuální jednání s jednotlivými developery. Mnohá z nich byla úspěšná a zdá se, že z nich vyplyne další spolupráce.“ dodává Kolárik.

Jubilejní 30. ročník veletrhu MIPIM navštívilo přes 26 tisíc návštěvníků z řad investorů, developerů, měst a regionů, bank, stavebních firem, realitních agentů či architektů. Svou velikostí je MIPIM jednou z nejvýznamnějších realitních a investičních událostí roku. Bylo to znát také na celkové atmosféře veletrhu, která byla velice inspirující. Delegace Moravskoslezského kraje získala mnoho kontaktů a díky schůzkám se zástupci developerských společností, bankovních domů a investorů se otevírá prostor pro další spolupráci. Aktuální brožura s nabídkou investičních příležitostí a základním přehledem stávajících investorů v kraji je volně ke stažení také na webu msid (viz odkaz).Partička / improvizační show

11.10. 20:00 - 19.06. 22:15
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Slavnosti pivovaru Ostravar 2019

21.06. 15:00 - 22.06. 22:00
Ostrava, Pivovar Ostravar

Shakespearovské slavnosti 2019

15.07. 20:30 - 12.08. 22:00
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Lucie Shorná
Nový Jičín
od 26 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Eagle Eyes a.s.
Nový Jičín
od 11 792 Kč

Detail

Náš svět, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 21 300 Kč do 32 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu