Ostravská Lokálka nabízí to nejlepší z dětského divadla v kraji

  • 12. dubna 2019,
  • 9:03,
  • PR

Dnes ve 14 hodin začíná v Divadle loutek Ostrava krajská soutěžní přehlídka dětského divadla Ostravská Lokálka. Probíhat bude i v zítra od devíti hodin do čtyř odpoledne. Vybrané divadelní soubory mohou z tohoto kola postoupit na národní přehlídku dětského divadla Dětská scéna 2019 ve Svitavách. Ostravskou Lokálku pořádá spolek Theatr Ludem ve spolupráci s Divadlem loutek Ostrava.

Již potřetí se v  Divadle loutek Ostrava uskuteční 12. a 13. dubna krajská přehlídka dětského divadla Ostravská Lokálka. Představí se na ní inscenace z celého Moravskoslezského kraje v podání dětských interpretů ve věku od 6 do 16 let. Přehlídky se účastní devět souborů z různých částí Ostravy, z Třince, Opavy a okolí, z Frýdku Místku a také z Českého Těšína.

Odborná porota Ostravské Lokálky vybírá a doporučuje divadelní díla k přímému postupu na celostátní přehlídku Dětská scéna, která se letos uskuteční od 7. do 13. června ve Svitavách. Hodnotí se zejména umělecké a výchovné hodnoty inscenace či textové předlohy, dále také metoda práce a tvořivý přístup vedoucího, vybavenost dětí a přínos v rámci rozvíjení dramatické výchovy.

„Všichni účastníci se mohou těšit na divadelní workshopy, diskuse, dobré jídlo, na své divadelní  kamarády a samozřejmě na všechna představení, která byla vybrána z oblastních přehlídek,“ popisuje organizátorka Hana Volkmerová plánovaný program.

Pro dětské účastníky přehlídky je připravena řada hlasových a pohybových workshopů a debatních klubů, při kterých si s nimi bude povídat část odborné poroty. Dospělí vedoucí souborů se budou moci zúčastnit odborných diskuzí po představení. Kromě soutěžních inscenací přehlídka nabídne i takzvané inspirativní představení spolku Theatr Ludem s názvem Bártův velký případ.

V loňských letech na přehlídce opakovaně uspělo i dětské studio Divadla loutek. Se svými inscenacemi Babičko, vyprávěj neco… a Bouře, děs… se dva roky po sobě účastnilo celostátního kola Dětská scéna ve Svitavách.PODLAHY A STAVBY KOTZIAN s.r.o. - pracoviště
Opava
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

JAKARTA, s.r.o.
Jakartovice
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Slezské uzeniny, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků