Reklama

Ostravská Lokálka nabízí to nejlepší z dětského divadla v kraji

  • 12. dubna 2019,
  • 9:03

Dnes ve 14 hodin začíná v Divadle loutek Ostrava krajská soutěžní přehlídka dětského divadla Ostravská Lokálka. Probíhat bude i v zítra od devíti hodin do čtyř odpoledne. Vybrané divadelní soubory mohou z tohoto kola postoupit na národní přehlídku dětského divadla Dětská scéna 2019 ve Svitavách. Ostravskou Lokálku pořádá spolek Theatr Ludem ve spolupráci s Divadlem loutek Ostrava.

Reklama

Již potřetí se v  Divadle loutek Ostrava uskuteční 12. a 13. dubna krajská přehlídka dětského divadla Ostravská Lokálka. Představí se na ní inscenace z celého Moravskoslezského kraje v podání dětských interpretů ve věku od 6 do 16 let. Přehlídky se účastní devět souborů z různých částí Ostravy, z Třince, Opavy a okolí, z Frýdku Místku a také z Českého Těšína.

Odborná porota Ostravské Lokálky vybírá a doporučuje divadelní díla k přímému postupu na celostátní přehlídku Dětská scéna, která se letos uskuteční od 7. do 13. června ve Svitavách. Hodnotí se zejména umělecké a výchovné hodnoty inscenace či textové předlohy, dále také metoda práce a tvořivý přístup vedoucího, vybavenost dětí a přínos v rámci rozvíjení dramatické výchovy.

„Všichni účastníci se mohou těšit na divadelní workshopy, diskuse, dobré jídlo, na své divadelní  kamarády a samozřejmě na všechna představení, která byla vybrána z oblastních přehlídek,“ popisuje organizátorka Hana Volkmerová plánovaný program.

Pro dětské účastníky přehlídky je připravena řada hlasových a pohybových workshopů a debatních klubů, při kterých si s nimi bude povídat část odborné poroty. Dospělí vedoucí souborů se budou moci zúčastnit odborných diskuzí po představení. Kromě soutěžních inscenací přehlídka nabídne i takzvané inspirativní představení spolku Theatr Ludem s názvem Bártův velký případ.

V loňských letech na přehlídce opakovaně uspělo i dětské studio Divadla loutek. Se svými inscenacemi Babičko, vyprávěj neco… a Bouře, děs… se dva roky po sobě účastnilo celostátního kola Dětská scéna ve Svitavách.Partička / improvizační show

11.10. 20:00 - 20.06. 3:13
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Shakespearovské slavnosti 2019

15.07. 20:30 - 12.08. 22:00
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 20.06. 3:13
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Smart Heating Technology s.r.o.
Nový Jičín
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu