Před Velký svět techniky v DOV se nastěhovali obří lidoopové

  • 25. dubna 2019,
  • 15:22,

Tři nové bronzové sochy, každá o váze 750 kg, oživily vstup do Velkého světa techniky v ostravských Dolních Vítkovicích. Impozantní lidoopové jsou dílem mezinárodně uznávaného čínského umělce Liu Ruowanga a jsou umístěni na prostorném schodišti před budovou science centra, která je navíc díky fasádě částečně zrcadlí a celý vjem se tak ještě umocňuje.

Dílo nazvané Original Sin se stalo první letošní instalací festivalu Sculpture line, dlouhodobého uměleckého projektu, který formou instalací soch do veřejného prostoru zvyšuje kulturní a umělecký potenciál dané lokality.

Lidoop vzhlížející vzhůru k obloze symbolizuje pro autora vzkříšení starověké civilizace. Dnes vyspělá civilizace přináší pokrokovou materiální kulturu, avšak příroda, ve které žijeme, je neustále ničena. Zmatený pohled a nevinná tvář lidoopů vyzařuje touhu současný stav napravit a vykročit směrem k veselejší budoucnosti. Výtvarník vyjadřuje své rozčarování z rozmělňujícího se „oceánu civilizace“, ve které žijeme. Série Original Sin má být apelem na lidstvo, aby věnovalo větší pozornost podstatným věcem. U ostravského Velkého světa techniky bude instalace k vidění minimálně do září 2019.

Liu Ruowang (nar. 1977 v čínské provincii Shaanxi) absolvoval studia na China Central Academy of Fine Arts. Získal uznání mnoha institucí a jeho díla jsou zastoupena v soukromých, veřejných i firemních sbírkách po celém světě. Kořeny jeho prací jsou hluboce spjaty s čínskou kulturou a historickým kontextem (např. The East is Red, People Series, Melody nebo právě Original Sin). Tvorba zahrnuje plastiky i malby. V letech 2011 a 2012 byla autorova díla vystavena v National Museum of China, China National Art Museum, v roce 2013 vystavoval mimo jiné v jihokorejském parlamentu. Instalace Wolves Coming, původně jedna z dominant pekingské umělecké čtvrti 798, je od roku 2012 součástí privátní sbírky Sira Michaela Hilla v Queenstownu na Novém Zélandu.

Více informací na www.sculptureline.cz
Beskydská stavební, a.s.;
Ostrava
od 26 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

REMANTE GROUP s.r.o.
Opava
od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola řemesel, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 30 270 do 30 930 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků