Reklama

Divadelní festival Letní šapitó hlásí změny v programu

  • 20. května 2019,
  • 10:55

Druhý ročník divadelního festivalu Letní Šapitó nabídne divákům nabitý divadelní program nově doplněný o kultovní one man show Caveman a inscenaci o jeskynní ženě Cavewoman. Pořadatelé také nahradili dvě představení zrušené vystupujícími. V programu se tak objeví komedie Na ostro a Kdy to bylo naposled. Festival se uskuteční od 11. do 16. června 2019 na Hlučínské štěrkovně.

Reklama

Vstupenky jsou k dostání na webu www.letnisapito.cz

„Po úspěšném loňském ročníku festivalu Letní Šapitó s návštěvností více než 2 500 diváků jsme museli na poslední chvíli nahradit talk show Jana Krause a inscenaci Arthur & Clair, protože došlo ke zrušení představení ze strany vystupujících. Vstupenky zůstávají v platnosti, popřípadě je mohou jejich majitelé vrátit v místě, kde je zakoupili. Moc nás změny mrzí, ale jsou to věci, které nedokážeme ovlivnit. Věříme, že i nově nasazená představení si naši diváci užijí," uvedl za pořadatele David Moravec.

Místo talk show s Janem Krausem diváci ve středu uvidí komediální divadlo s představením Na ostro s Romanem Štolpou, Kateřinou Kornovou a Jaroslavem Sypalem v hlavních rolích. A namísto černé komedie Arthur & Clair bude ve čtvrtek uvedena brilantní komediální inscenace Kdy to bylo naposled, která bude zárukou velmi dobré zábavy s možností zamyšlení se nad vztahy mezi muži a ženami.  

Došlo ke změnám i u programu pro školy a školky. Pro nejmenší diváky z mateřských škol se bude hrát pohádkové a písničkové pásmo Z pohádky do pohádky, starší děti z prvního stupně základních škol uvidí představení O Pračlovíčkovi. Jejich starší spolužáci z druhého stupně a studenti gymnázia pak uvidí příběh Malý princ.

Mimo jiné novinkou festivalu bude páteční a sobotní představení Cavewoman a Caveman „Jsme nadšeni, že v našem Šapitó uvedeme nejdéle hrající představení jednoho člověka na Broadwayi, slavnou Caveman a volné pokračování představení Cavewoman. Navíc nás velmi těší, že Cavewoman bude mít svou první mimopražskou premiéru právě u nás na Letním Šapitó,“ dodává David Moravec.

Páteční večer nabídne Cavewoman – Obhajoba jeskynní ženy, kde se z ženské perspektivy diváci dozví o odvěkém souboji pohlaví, a zároveň budou odtajněna věčná témata - proč mají ženy hrůzu z tloušťky, nebo co způsobuje jejich nepředvídatelné a často prudké změny nálad? Sobotní večer bude v hlavní roli Caveman – Obhajoba jeskynního muže. Co dělá správného muže mužem, o rozdílech mezi muži a ženami, o lásce a partnerství či v čem jsou muži lepší, ale naopak z mužské perspektivy.

Dalším lákadlem týdenního divadelního svátku zůstává v úterý komedie se suchým britským humorem Co takhle ke zpovědi v hlavní roli s Petrem Nárožným. A v neděli program zakončí rodinná tragikomedie Skleněný zvěřinec se Simonou Stašovou. Všechna večerní divadelní představení začínají vždy v 19:30 s výjimkou pátečního a sobotního one man show Cavewoman a Caveman, které startují už v 18:30.

Více informací jsou k nalezení na stránkách festivalu letnisapito.cz, na FB Letní Šapitó a Instagramu Letní Šapitó. Generálním partnerem festivalu je stavební firma STRAUB s.r.o., mediálním partnerem je rádio Čas. Divadelní festival se koná za výrazné podpory města Hlučín a Moravskoslezského kraje.Kdo nepláče není Čech / one man show Lukáše Pavláska

07.10. 19:00 - 25.08. 6:41
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Deadtown / Divadlo bratří Formanů

29.09. 19:00 - 25.08. 6:41
Ostrava, Speciální divadelní stan, Výstaviště Černá louka, Ostrava

Hornické slavnosti na Skalce

07.09. 13:00 - 08.09. 18:00
Ostrava, Skalka Family Park Ostrava

F.S.C. BEZPEČNOSTNÍ PORADENSTVÍ, a.s.
Ostrava-město
od 23 000 Kč

Detail

Lázně Darkov, a.s.
Karviná
od 40 000 Kč do 45 000 Kč

Detail

REAL JOB s.r.o.
Nový Jičín
od 17 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu