Reklama

Na Petrově rybníce probíhají mimořádná veterinární opatření

  • 13. srpna 2019,
  • 12:56

Z důvodu vyhlášení mimořádných veterinárních opatření (onemocnění - koiherpeviróza kaprů) na Petrově rybníce v Krnově je do doby ukončení platnosti tohoto nařízení zakázán vstup na vodní dílo. Také byl s okamžitou platností ukončen rybolov na rybníce Výtažník a přerušen prodej ryb na sádkách. Obnovení prodeje se předpokládá nejdříve začátkem října 2019. Virus není přenosný na člověka.

Reklama

Opatření se také týká průjezdu cyklostezkou vedenou doposud po přelivu rybníka, která bude nově vyznačena mimo areál Petrova rybníka podél břehu řeky Opavy. Odklon trasy bude značen informačními tabulemi. 

Předpoklad ukončení mimořádného opatření na Petrově rybníce je koncem září 2019. 

„Naše podezření potvrdila Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Moravskoslezský kraj a vydala soubor opatření, podle kterého s nejvyšší opatrností postupujeme. Musíme vyklidit ohnisko nákazy a zajistit likvidaci všech druhů ryb v příslušném asanačním podniku. Dále bude provedena desinfekce rybníka jeho vyschnutím a desinfekční ošetření veškerých pracovních nástrojů a pomůcek. Následně bude po všech zmíněných opatřeních ponecháno ohnisko nákazy nejméně 6 týdnů ladem. Pak teprve může být provedeno nové zarybnění,“ řekl vedoucí rybného hospodářství státního podniku Povodí Odry Ivo Jedlička.

Poznámka:

Koi herpes virus (KHV)

Koi herpes virus, zkráceně KHV, odborně Cyprinid hersvirus 3, je virové onemocnění, které se bohužel nedá léčit. Koi herpes virus napadá koi kapry všech věkových kategorií. Vede k 80 – 100% úmrtnosti. Náchylné k infekci jsou ryby žijící ve vodě s teplotou vody 16 - 25 stupňů Celsia.Jaromír Nohavica v Amfi / přidaný koncert

26.08. 20:00 - 23.08. 11:53
Ostrava, AMFI Ostrava-Poruba

Hornické slavnosti na Skalce

07.09. 13:00 - 08.09. 18:00
Ostrava, Skalka Family Park Ostrava

Kdo nepláče není Čech / one man show Lukáše Pavláska

07.10. 19:00 - 23.08. 11:53
Ostrava, Dům kultury města Ostravy


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu