Nové zástěny na pokojích zajistí více soukromí pro maminky. Peníze poskytla firma Chodura

  • 6. září 2019,
  • 18:45,
  • PR

Devět dvoulůžkových pokojů na stanici intermediární péče bude mít nové zástěny, které zajistí ještě větší soukromí rodičky i dítěte. Primářka oddělení je pořídí za peníze, které darovala firma Chodura.

Stáhnout video

„Jsem za to moc ráda, že můžeme spolupracovat s firmou z MS kraje, vždycky jsem byla patriot. Naše oddělení disponuje velmi špičkovou technikou a tento finanční dar použijeme pro zlepšení komfortu maminek a dětí. Chceme, aby každá žena měla své soukromí, když kojí nebo když ji přijde návštěva“, řekla primářka Oddělení neonatologie MUDr. Hana Wiedermannová.

Dva měsíce v prodejnách Chodura odkládali korunu z každého prodaného kila šunky. Šek na 51 500 korun přímo na Oddělení neonatologie přinesl majitel firmy Ing. Petr Chodura. 

„Slavíme 100 let historie firmy a při té příležitosti jsme se rozhodli, že nechceme jen slavit, ale také pomáhat. Oddělení neonatologie jsem vybral poté, co jsem se měl možnost přesvědčit o výjimečnosti tohoto pracoviště pod vedením paní primářky Wiedermannové“, vysvětlil Petr Chodura. 

Oddělení neonatologie, které je součástí perinatologického centra ocenil také ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA. „Patří opravdu ke špičkovým pracovištím v České republice a je vybaveno nejlepší přístrojovou technikou. Za takovéto finanční dary jsme rádi, protože je můžeme využít pro zlepšení komfortu maminek i dětí.“

Pro maminky, které musí s dětmi zůstat po porodu v nemocnici i několik měsíců, přivezl Petr Chodura ještě osobní dárek. Chytré lampičky, které se rozsvítí a upozorní maminku, když dítě začne plakat nebo kolotoče nad postýlku.

„Dětem, které jsou u nás hospitalizovány dlouhodobě, hračky typu kolotoče zpříjemňují pobyt a hlavně miminko stimulují k dalšímu vývoji“, dodala při přebírání daru primářka Hana Widermannová. JUDr. Alfréd Šrámek - Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

UNIGEO a.s.- Ostrava
Ostrava
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků