Absolventi ostravského gymnázia PORG jsou nejlepší v Evropě

  • 17. září 2019,
  • 14:37,
  • PR

V rámci výsledků takzvaných mezinárodních IB maturit se umístili bývalí studenti ostravského gymnázia PORG na neuvěřitelném 1. místě v Evropě. International Baccalaureate Diploma Programme je dvouletý program pro studenty nejvyšších ročníků gymnázií zakončený mezinárodní IB maturitou, jejíž výsledky uznávají mezinárodní univerzity po celém světě, včetně těch nejprestižnějších a na některých univerzitách dokonce nahrazujících přijímací zkoušky.

Mezinárodní IB maturitu mohou skládat studenti přibližně 2 000 škol z více než 140 zemí světa, v Česku se do tohoto programu zatím zapojuje jen osm soukromých gymnázií.

IB maturita je mezinárodní zkouška v anglickém jazyce, která je oficiální variantou zakončení českého středoškolského vzdělání. Je rozšířena ve více než 140 zemích světa a je vynikající přípravou pro studium na zahraničních vysokých školách. International Baccalaureate Diploma Programme je dvouletý vzdělávací program zaměřený na rozvoj kritického myšlení v šesti předmětech. Studenti se tak mohou zaměřit na předměty, které je baví, a kterým se chtějí na vysoké škole věnovat. 

„Naši studenti byli v programu IB maturit poprvé a dostali se hned na první místo v Evropě. Získali 40 bodů z celkově 45 možných. Maximálního počtu bodů dosahuje pouze 150 studentů na celém světě,“ řekla PaedDr. Dagmar Dluhošová, ředitelka ostravského PORGu. 

O tom, že IB maturita napomáhá zásadním způsobem úspěšně připravit studenty na přijetí na kvalitní zahraniční školy, není pochyb. V tomto roce začali studenti ostravského gymnázia PORG studovat např. na University of Warwick, Coventry - Business, Imperial College London – Biochemist  and psychology, St. Andrews, Skotsko - Neuroscience nebo Sciences, Po, Dijon – International relations. Takové úspěchy motivují zásadním způsobem i studenty dalších ročníků.Středisko volného času Amos, Český Těšín, příspěvková organizace - Č. Těšín
Český Těšín
od 29 490 Kč/měsíc

Detail

MSTS Company, s.r.o.,
Ostrava
od 8 900 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků