Absolventi ostravského gymnázia PORG jsou nejlepší v Evropě

  • 17. září 2019,
  • 14:37

V rámci výsledků takzvaných mezinárodních IB maturit se umístili bývalí studenti ostravského gymnázia PORG na neuvěřitelném 1. místě v Evropě. International Baccalaureate Diploma Programme je dvouletý program pro studenty nejvyšších ročníků gymnázií zakončený mezinárodní IB maturitou, jejíž výsledky uznávají mezinárodní univerzity po celém světě, včetně těch nejprestižnějších a na některých univerzitách dokonce nahrazujících přijímací zkoušky.

Mezinárodní IB maturitu mohou skládat studenti přibližně 2 000 škol z více než 140 zemí světa, v Česku se do tohoto programu zatím zapojuje jen osm soukromých gymnázií.

IB maturita je mezinárodní zkouška v anglickém jazyce, která je oficiální variantou zakončení českého středoškolského vzdělání. Je rozšířena ve více než 140 zemích světa a je vynikající přípravou pro studium na zahraničních vysokých školách. International Baccalaureate Diploma Programme je dvouletý vzdělávací program zaměřený na rozvoj kritického myšlení v šesti předmětech. Studenti se tak mohou zaměřit na předměty, které je baví, a kterým se chtějí na vysoké škole věnovat. 

„Naši studenti byli v programu IB maturit poprvé a dostali se hned na první místo v Evropě. Získali 40 bodů z celkově 45 možných. Maximálního počtu bodů dosahuje pouze 150 studentů na celém světě,“ řekla PaedDr. Dagmar Dluhošová, ředitelka ostravského PORGu. 

O tom, že IB maturita napomáhá zásadním způsobem úspěšně připravit studenty na přijetí na kvalitní zahraniční školy, není pochyb. V tomto roce začali studenti ostravského gymnázia PORG studovat např. na University of Warwick, Coventry - Business, Imperial College London – Biochemist  and psychology, St. Andrews, Skotsko - Neuroscience nebo Sciences, Po, Dijon – International relations. Takové úspěchy motivují zásadním způsobem i studenty dalších ročníků.Český pohár a mezinárodní mistrovství ČR v boulderingu 2019

Dnes 13:00 - 20.10. 19:30
Ostrava, Trojhalí Karolina, Ostrava

Petr Bende & Band Vánoční Symfonie Tour 2019

29.11. 19:00 - 18.10. 7:10
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup / koncert

25.10. 19:00 - 18.10. 7:10
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Armatury KLAD, spol. s r.o.
Opava
od 20 000 Kč

Detail

Power Team s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Domenico Tarantino
Karviná
od 15 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu