Místo v huti pracovali zaměstnanci Liberty Ostrava už podvanácté v neziskových organizacích

  • 29. listopadu 2019,
  • 12:38,
  • PR

75 zaměstnanců huti Liberty Ostrava letos využilo možnosti vyměnit svůj běžný pracovní den za den pomoci v neziskových organizacích v Ostravě a okolí. Letos odpracovali v 15 neziskových organizacích celkem 562,5 hodiny, což představuje finanční hodnotu přibližně 175 000 korun.

Pracovníci huti například uklízeli zahrady, čistili okapy, štípali a skládali dříví, malovali, prováděli různé opravy, dělali společnost seniorům i duševně̌ nemocným  a také se seniory tvořili vánoční dekorace a zdobili perníčky pro jejich mikulášskou besídku. 

 „Pomoc vždy vítáme a i tento rok děkujeme za pomocníky z huti. Byli skvělí. Pomohli nám rozebírat kola na náhradní díly, vytahovat osky z nábojů zadních kol a opravovat a mýt kola pro benefiční prodej,“ řekl Daniel Ščigel, vedoucí koordinátor projektu Kola pro Afriku.

Dny firemního dobrovolnictví, kdy pracovníci vymění běžnou pracovní náplň za pomoc v neziskových organizacích, huť pořádá už od roku 2008. Část zúčastněných obvykle pomáhá v organizacích, s nimiž v roli dobrovolníků spolupracuje dlouhodobě. Některá pracoviště huti zase pojmou tuto příležitost jako formu team-buildingu. 

Liberty Ostrava a.s. je integrovaný hutní podnik s výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli. V současnosti vyrábí ročně 2,2 milionu tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví, strojírenství a petrochemickém průmyslu. Je tuzemským lídrem ve výrobě silničních svodidel a trubek. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Spolu s dceřinými společnostmi má 6300 zaměstnanců. Průměrný měsíční výdělek v roce 2018 činil 39 180 korun. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí společnost své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Huť patří do skupiny Liberty Steel, globální ocelářské a těžební společnosti. Ta je součástí globálního uskupení GFG Alliance, které se kromě těžby surovin a výroby kovů zabývá výrobou obnovitelné energie, bankovnictvím a službami v oblasti nemovitostí. GFG Alliance se sídlem v Londýně má celosvětově 30 000 zaměstnanců a obrat přes 20 miliard.Ing. Daniel Kozel
Kravaře
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Výchovný ústav, Nový Jičín, Divadelní 12
Nový Jičín
od 33 000 do 42 300 Kč/měsíc

Detail

KPDH strojírna s.r.o., Ostrava - Kunčičky
Ostrava
od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků