Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jaký bude veletrh Dovolená v roce 2020? Rozhodně plný inspirace!

Zajímá Vás, jak se cestuje hotelbusem Afrikou nebo třeba Jižní Amerikou? Hledáte inspiraci, kam vyrazit s dětmi, kam za dobrodružstvím a adrenalinem. Chcete prostě jen k moři a nevíte kam? Rádi ochutnáváte pravé krajové speciality? Toužíte ochutnat také pravé argentinské steaky nebo si je rovnou zkusit připravit přímo na veletrhu? Přijďte si vybrat dovolenou svých snů na veletrh Dovolená, který se koná 28.–29. února na Černé louce v Ostravě.

Veletrh Dovolená je tradiční a největší výstavou cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji. Jejím cílem je návštěvníkům nabídnout co nejširší spektrum odpočinkových, ale i aktivních tipů pro strávení volného času a dovolené. Nabídnout pobytové a poznávací zájezdy do zahraničí i tuzemska, které přinesou známé a ověřené cestovní kanceláře a agentury. Výstava podporuje český a zahraniční cestovní ruch, turistické cíle Česka, Slovenska nebo Polska. Veletrh přináší atraktivní ceny zájezdů nebo zvýhodněné pobytové balíčky.

Co Vás čeká? Nabídneme Vám novinky a zajímavosti z oblasti cestování, zážitkové i kulturní turistiky, lázeňství či wellness. Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program plný zajímavých osobností, cestovatelských besed, promítání či degustace krajových specialit. Součástí doprovodného programu bude bohatá tombola o hodnotné ceny.

Že stojí za to se vypravit do nedalekého Polska a navštívit blízké výletní cíle, cyklotrasy, památky UNESCO nebo jeho historická místa ukáže prezentace, kterou připravila Śląska Organizacja Turystyczna. Všemi Čechy milované Chorvatsko představí tipy nejen na letní dovolenou ale také na zajímavosti, které stojí za návštěvu celoročně. Trnavský kraj zážitků představí jedinečná místa, gastronomii, cyklistiku, přírodu, kúpele a v neposlední řadě historii tohoto bohatého kraje.
 
Pangeo stage nabídne zajímavé vyprávění z cest. Už teď se můžete těšit na Boba Stupku, který vás seznámí s národními parky Patagonie a představí Peru a Ekvádor přednáškou Z Limy na rovník. Miroslav Dohnal vám připraví zajímavé povídání o dědictví Inků z Peru a Bolívie a také o cestách Jižní Afrikou s hotelbusem. Pokud vás zajímá Skotsko, Irsko nebo Island nevynechejte vyprávění Dalibora Nápravníka.
Takhle chutná jižní Amerika je název gastronomické akce, kterou nabídne Pangeo stage. Těšit se můžete na přípravu steaků v hale na grilu zvaném „parilla“. V pátek i v sobotu ve 12:30 a 14:30 tak můžete ochutnat steaky a také je sami zkusit spolu se zkušeným cestovatelem Bobem připravit.

Na veletrhu nebudou chybět ani zástupci turistických informačních center sdružených v organizaci A.T.I.C. ČR jako například Frýdek-Místek, Kroměříž, Ústí nad Labem, Olomouc, Město Kutná Hora nebo Pražská informační služba. Lašská brána Beskyd bude prezentovat tipy na výlety, kulturní události a mnoho dalšího, co můžete zažít v Kopřivnici, Štramberku, Hukvaldech a Příboru. Využijte této příležitosti a zeptejte se těch nejpovolanějších na informace a tipy potřebné k naplánování výletu nebo dovolené. Generálním partnerem veletrhu je Moravskoslezský kraj.
 
Termín konání: pátek 28.2. 2020 10:00–18:00, sobota 29.2. 2020 10:00–18:00 
Místo konání: Černá louka v Ostravě, Pavilon A
 
Vstupné:
Veletrh Dovolená probíhá souběžně s Knižním festivalem Ostrava. Vstupenka na Dovolenou platí také na Knižní festival Ostrava.
 
Jednodenní vstupné:
100,-    plné
50,- snížené: děti od 6 let včetně, studenti (s platným studentským průkazem), senioři (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů
240,-    rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)
30,-      hromadný vstup pro školy (min. 20 osob)
 
Dvoudenní vstupné:
180,-    plné
100,-    snížené
450,-    rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)
 
Zdarma děti do 5 let včetně, doprovod ZTP/P
 
Více informací na www.dovolenaostrava.cz, na facebooku @cerna.louka.ostrava
David Ševčík - Kantýna Ferona
Ostrava
od 112 Kč/hod.

Detail

DENTATOR CZ s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 Kč/měsíc

Detail

LABAMO s.r.o.
Bohumín
od 40 000 Kč/měsíc

Detail