Festival španělského filmu La Película se usadil v ostravském kině Art

  • 20. února 2020,
  • 16:47,
  • PR

Od 25. do 27. února proběhne v ostravském kině Art v Domě kultury města Ostravy festival španělského filmu La Película. Nabídne celkem šest snímků ze Španělska a Latinské Ameriky. Kromě Ostravy probíhá festival také v Praze, Brně a Hradci Králové.

Od úterý 25. do čtvrtka 27. února nabídne ostravské kino Art v rámci 15. ročníku festivalu La Película výběr šesti filmů ze španělsky mluvících zemí. První festivalová projekce proběhne v úterý v 18 hodin, oficiálně pak bude ostravská část festivalu zahájena ve 20 hodin večer v rámci projekce snímku Matka za účasti kulturního rady Velvyslanectví Španělska v Praze. Psychologické drama režiséra Rodriga Sorogoyena vypráví o ženě, která už deset let hledá svého syna ztraceného kdesi na pláži ve Francii. Herečka Marta Nieto získala za svůj výkon na loňském benátském festivalu cenu pro nejlepší herečku. Sorogoyen nejdříve natočil stejnojmenný krátkometrážní snímek, který následně rozpracoval do podoby celovečerního filmu.

Ostravská La Película dále nabídne cenami Goya ověnčený film Bolest a sláva, zatím nejosobnější dílo Pedra Almodóvara. V hlavní roli se v něm jako stárnoucí a bilancující režisér představí Antonio Banderas.

Vizuální báseň Mezi dvěma vodami jednoho z nejpozoruhodnějších současných španělských režisérů Isakiho Lacuesta, propojuje postupy dokumentárního a hraného filmu. Dva bratři se po letech setkávají na ostrově San Fernando a pokouší se o usmíření. Fiktivní příběh je zasazený do reálného prostředí současného Španělska se všemi jeho přednostmi i slabinami.

La Película nabídne taky ztřeštěnou komedii Než to shoří ve stylu tzv. españolady. Její režisér Fernando Colomo je klasikem národní kinematografie a je autorem řady divácky úspěšných komedií. Film byl natočen během masopustního karnevalu v Cádizu.

Drogy, vampyrismus, existenciální krize a retro hudba jako nedílná součást dalšího španělského snímku – originálního filmového experimentu Dopisy pro Paula Morrisseye. Režisér Armand Rovira jeho prostřednictvím složil poctu avantgardnímu filmu. Pět na sobě nezávislých příběhů propojuje postava režiséra Paula Morrisseye, spolupracovníka Andyho Warhola ze slavné The Factory.

Festival se vydává i za hranice Pyrenejského poloostrova, konkrétně do Guatemaly, odkud pochází režisér filmu Chvění. Hlavní hrdina Pablo se zamiluje do jiného muže, což nabourá všechny hodnoty, kterými žije Pablova hluboce věřící rodina. Režisér Jayro Bustamante na sebe poprvé výrazně upozornil na Berlinale v roce 2015 svým celovečerním debutem Ixcanul.

Kromě Ostravy probíhá festival La Película také v Brně, Hradci Králové a v Praze, kde začal už v úterý. Jeho pořadateli jsou Velvyslanectví Španělska v Praze, Institut Cervantes a Kino Světozor.RENESA - stavební firma s.r.o.
Opava
od 120 do 160 Kč/hod.

Detail

ALBREKO s.r.o.
Branka u Opavy
od 19 600 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Radek Pokora
Opava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků