Nová společnost Vítkovické železniční opravny loni utržila téměř 120 milionů korun

  • 9. března 2020,
  • 15:31,
  • PR

Vítkovické železniční opravny, a.s., jsou jedinou nově vzniklou společností tohoto typu ve střední Evropě. Za první rok činnosti loni utržily bezmála 120 milionů korun. „Začínali jsme v listopadu 2018 s osmi zaměstnanci a v prvních měsících existence společnosti jsme dosahovali měsíčních tržeb okolo 1,5 milionu korun. V loňském roce jsme se rozrostli na 120 zaměstnanců, čemuž odpovídaly také tržby. Letos plánujeme jejich růst na 160 milionů korun,“ uvedl generální ředitel Vítkovických železničních opraven (VŽO) Pavel Maroušek.

Společnost VŽO, která sídlí v areálu Vítkovické Dopravy, patří do skupiny CE Industries Jaroslava Strnada. VŽO se soustředí na revizní opravy železničních nákladních vozů a dvojkolí a nabízí technické kontroly a opravy jednotlivých částí nákladních vozů. V oblasti požadavků na reprofilaci dvojkolí dokáže vyhovět i zákazníkům provozujícím osobní vozy a hnací vozidla. K tomu využívá podúrovňový soustruh Hegenscheidt.

Během prvního roku své existence investovaly VŽO významně do výroby.  Díky tomu se podařilo zřídit moderní linku na kompletní opravy dvojkolí s CNC soustruhem pro jeho reprofilaci, kabinami pro tryskání a povrchovou úpravu dvojkolí. Další investice směřovaly do manipulační techniky pro železniční vozy, moderních zařízení pro diagnostiku stavu železničních dvojkolí, ale i pneumatických brzdových systémů.  Společnost také rozšířila železniční svršek technologických kolejí, vybudovala novou moderní váhu pro vážení vozů a seřízení kolových tlaků po opravách a nově disponuje technologií pro povrchové úpravy celých vozů, díky které bude schopna realizovat i nátěry v provedení lak 1.

V současné době se opravny specializují zejména na český, slovenský a polský trh, podle českého a slovenského údržbového systému. V průběhu tohoto roku, na základě absolvování certifikačního auditu podle VPI, plánují nabídnout své služby dalším zákazníkům. Nově také rozšíří svůj záběr i na servis a opravy cisternových železničních vozů. To vše bude znamenat i další nárůst počtu zaměstnanců. 

„Naším cílem je obsadit třísměnný provoz. Samozřejmě si uvědomujeme, že to může být kvůli aktuální situaci na trhu práce obtížnější, ale v tomto směru sázíme na férový přístup k lidem, dobré finanční ohodnocení a nadstandardní nabídku benefitů,“ naznačil Pavel Maroušek personální politiku společnosti.

Díky zázemí skupiny CE Industries a úzké spolupráci s Vítkovickou Dopravou dokážou Vítkovické železniční opravny nabídnout vysokou kvalitu služeb svým zákazníkům, mezi které patří jak státní, tak privátní dopravci.Milan Chroboček - Havířov
Havířov
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Stonava
Stonava
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků