NDM neodehraje žádné představení v Divadle A. Dvořáka, J. Myrona ani Divadle "12" až do 15. dubna

  • 12. března 2020,
  • 8:06,
  • PR

Vláda české republiky dnes ZPŘÍSNILA opatření v souvislosti s ochranou veřejnosti před šířením koronaviru. Znamená to, že Národní divadlo moravskoslezské nehraje až do 15. dubna na žádné ze scén – v Divadle Antonína Dvořáka, Jiřího Myrona a ani v komorním Divadle „12“.

Divadlo Antonína Dvořáka i Divadlo Jiřího Myrona mají kapacitu vyšší než 500, resp. 600 diváků. Divadlo „12“ pojme 60 diváků.

Odkládají se tedy všechny naplánované premiéry - nově včetně inscenace Laterna v komorním Divadle „12“. Ruší se také doprovodné akce k představením až do 15. dubna. Po upřesnění rozsahu opatření víme, že zkoušet v divadlech můžeme. V zájmu ochrany svých zaměstnanců zvyšujeme dohled nad pohybem cizích osob v divadlech (žádné soukromé návštěvy apod.) a pochopitelně trvají zvýšená hygienická opatření.

Diváci opatření chápou, na sociálních sítích reagují s pochopením, píší nám pozitivní maily. Děkujeme za ně! Nemáme ani fronty v prodejní pasáži, telefonáty jsou také věcné. 

Prosíme všechny diváky, kteří si koupili vstupenky ve volném prodeji, aby nám zatím vraceli ty, které jsou na představení do konce března včetně všech programů v Divadle „12“. 

Od 1. dubna budeme vracet peníze za vstupenky na představení , která se měla ve všech třech divadlech konat od 1. do 15. dubna.  S ohledem na situaci umožníme vrácení peněz až do konce dubna. Pokud se někdo s březnovým termínem představení opozdí, pochopitelně o své peníze nepřijde.

Divadlo je od úterka 10. března v kontaktu s většinou svých klientů – z 90% lidé nakupují on-line a my je tedy můžeme o opatřeních informovat a činíme to průběžně. Proto také nejsou v prodejní pasáži Divadla Jiřího Myrona fronty.

Vstupenky lze vrátit osobně v prodejní pasáži Divadla Jiřího Myrona. Elektronické vstupenky odbavíme pohodlně mailem – pro rychlé vyřízení je třeba uvést také číslo účtu, z něhož byly zaplaceny, a pokud divák platil on-line kartou, potřebujeme i poslední čtyřčíslí dané karty. 

Adresy: predprodej@ndm.cz a daniela.klimesova@ndm.cz. Prosíme, aby klienti využívali těchto dvou adres nyní přednostně k vracení elektronických vstupenek a získání informací souvisejících s mimořádnými   opatřeními. 

Informační telefonní čísla divadla fungují bez omezení v pracovních dnech od 8.00 do 17.00 hodin: 

596 276 189, další linky s koncovkami 260, 172, 242, 203, 202 a 122. Informace mailem vyřídíme na shora uvedené adrese predprodej@ndm.cz.

Zrušení se týká celkem 63 představení až do 15. dubna (včetně Divadla“12“). Předplatitelům se budeme snažit jejich představení nahradit, pokud to po skončení opatření dovolí provozní podmínky NDM. Pokud to ovšem možné nebude, vrátíme jim poté poměrnou část ceny. 

Nejbližší premiérou v Divadle Antonína Dvořáka je tedy v případě, že opatření potrvají do 15. dubna opera Mrtvé město Ericha Wolfganga Korngolda (23. dubna). V Divadle Jiřího Myrona opereta Madame Favart Jacquese Offenbacha (14. května).

Aktuální informace najde veřejnost na webu NDM a prioritně také na facebooku Národního divadla moravskoslezského, sekundárně na FB jednotlivých souborů. Informace dostanou zájemci na výše uvedených telefonních linkách. Operativně samozřejmě reagujeme na případné další změny.

Divadlo Antonína Dvořáka i Divadlo Jiřího Myrona mají kapacitu vyšší než 500, resp. 600 diváků. 

V komorním Divadle „12“ (60 diváků) sami z provozně-technických (preventivních) důvodů rušíme nejbližší čtyři programy: pořad Bez taktovky 12. března, představení muzikálu Pět let zpět v pátek 13. března, sobotní Pohádku o bídném havíři a komedii Hodný pan doktor, kterou jsme měli hrát v úterý 18. března. Čas bude využit k posílení hygienických opatření.

V Divadle „12“ bude i nadále možné zkoušet bez omezení – tedy zkoušky pro inscenaci Laterna nejsou ohroženy a zatím není v plánu ani zrušení premiéry 26. března. Situace se ale může změnit – budeme informovat. 

Prosíme všechny diváky, kteří si koupili vstupenky ve volném prodeji, aby nám zatím vraceli ty, které jsou na představení do konce března včetně výše uvedených programů v Divadle „12“. 

Od 1. dubna budeme vracet peníze za vstupenky na představení , která se měla konat od 1. do 15. dubna.  S ohledem na situaci umožníme vrácení peněz až do konce dubna. Pokud se někdo s březnovým termínem představení opozdí, pochopitelně o své peníze nepřijde.

Divadlo je od úterka 10. března v kontaktu s většinou svých klientů – z 90% lidé nakupují on-line a my je tedy můžeme o opatřeních informovat a činíme to průběžně. Proto také nejsou v prodejní pasáži Divadla Jiřího Myrona fronty.

Vstupenky lze vrátit osobně v prodejní pasáži Divadla Jiřího Myrona. Elektronické vstupenky odbavíme pohodlně mailem – pro rychlé vyřízení je třeba uvést také číslo účtu, z něhož byly zaplaceny, a pokud divák platil on-line kartou, potřebujeme i poslední čtyřčíslí dané karty. Adresy: predprodej@ndm.cz a daniela.klimesova@ndm.cz. Prosíme, aby klienti využívali těchto dvou adres nyní přednostně k vracení elektronických vstupenek a získání informací souvisejících s mimořádným opatřením. 

Informační telefonní čísla divadla fungují bez omezení v pracovních dnech od 8.00 do 17.00 hodin: 

596 276 189, další linky s koncovkami 260, 172, 242, 203, 202 a 122. Informace mailem vyřídíme na shora uvedené adrese predprodej@ndm.cz.

Zrušení se týká 48 představení až do 15. dubna (včetně Divadla“12“). Předplatitelům se budeme snažit jejich představení nahradit, pokud to po skončení opatření dovolí provozní podmínky NDM. Pokud to možné nebude, vrátíme jim poté poměrnou část ceny. 

Ve velkých divadlech poběží v omezeném režimu také nutné zkoušky tak, aby se v prostoru nepohybovalo najednou více než sto lidí. Platí to například pro zkoušky nového baletu Coppélia, jehož premiéra se logicky odkládá. Stejně tak je odložena premiéra komedie Revizor (měla být ve čtvrtek 12. března). Zrušení se týká baletního galavečera (2. dubna) a soubor baletu nebude na konci března pořádat plánovaný konkurz na místa tanečníků.  

Nejbližší premiérou v Divadle Antonína Dvořáka je opera Mrtvé město Ericha Wolfganga Korngolda (23. dubna) a v Divadle Jiřího Myrona opereta Madame Favart Jacquese Offenbacha (14. května). 

Aktuální informace najde veřejnost na webu NDM a prioritně také na facebooku Národního divadla moravskoslezského, sekundárně na FB jednotlivých souborů. Informace dostanou zájemci na výše uvedených telefonních linkách.Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

INTER META Ostrava, s. r. o. - Ostrava
Ostrava
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s., Vítkov - Podhradí
Vítkov
od 24 500 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků