Iniciativa Rouška je cool distribuuje v Ostravě roušky, které ušijete a sežene Vám materiál

  • 20. března 2020,
  • 12:44,
  • PR

Roušky všem! Roušky jsou nedostatkovým materiálem a snad každý, kdo má ruce a nohy, přikládá ruku k dílu. Iniciativa Rouška je cool pomáhá propojovat všechny, co poslední dny tráví u šicích strojů, shání pro ně materiál a distribuuje roušky široké veřejnosti v Ostravě a okolí.

Naše práce je zcela dobrovolná, přesto roušky prodáváme za cenu 50 Kč/ks. Celá padesátikoruna jde do rukou šijících. Věříme, že si za vloženou ochotu a materiál alespoň malou finanční odměnu zaslouží. Zároveň chceme podporovat ty, kteří při současných opatřeních přicházejí o svůj stálý příjem.

Roušky dnes šije celá řada organizací, které spolupracují s domovy seniorů, ošetřovatelskými službami a dalšími podobnými subjekty. My chceme roušky nabízet primárně široké veřejnosti a jednotlivcům, kteří nemají v okolí nikoho, kdo by jim roušku ušil.

Momentálně nám schází hlavně materiál a lidé, kteří roušky šijí. Spolupracujeme například s firmami IKEA a Kofola, které nám dodaly látky a tkaničky, přesto jich stále nemáme dostatek. Podporují nás i lokální restaurace, které dobrovolníkům zdarma dováží jídlo a pití. Mezi jinými třeba cukrárna Sladký čas nebo hranolkárna Faency Fries.

Chcete-li se zapojit do šití, napište nám na e-mail siju@rouskajecool.cz. Pokud se na šití necítíte, ale rádi byste nám pomohli i jinými cestami, budeme vděční za látky, tkaničky, gumičky nebo nitě. Zapojit se můžete také jako řidiči a pomoci tak s rozvozem roušek a materiálu. Zároveň je možné podpořit nás na transparentním účtu 284682137/0300. Ačkoli všechno děláme zcela dobrovolně, potřebujeme finance na benzín, hygienické prostředky a další nezbytnosti k provozu.

Rouška je cool je iniciativou kulturního centra Cooltour, jejími partnery jsou Centrum PANT a Jeden svět Ostrava. 

Další informace

Web: www.rouskajecool.cz

Facebook: Rouška je cool

Chcete pomoci?

Chci šít roušky: siju@rouskajecool.cz

Chci pomoci jinak (materiál ad.): info@rouskajecool.cz

Chci vás podpořit finančně: 284682137/0300VÁHOSTAV - CZ, organizační složka - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

VKUS - BUSTAN s.r.o.*
Ostrava
od 87 do 95 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků