Otec může na porodní sál ve FN Ostrava bezprostředně po porodu

  • 23. března 2020,
  • 15:38,
  • PR

Vedení Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava od 23. 3. 2020 od 17:00h umožní návštěvu otce na porodním jednolůžkovém pokoji ihned po porodu. Otec ale musí souhlasit s dodržením několika podmínek.

 „Otec je zdráv, nemá žádné příznaky COVID-19 ani jiného podobného onemocnění a nemá teplotu, která mu bude před vstupem do porodního pokoje změřená. Otec nesmí být v karanténě a po celou dobu pobytu musí mít roušku a dodržovat nastavená hygienická pravidla,“ upřesnil podmínky přítomnosti otce na klinice její přednosta doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA.

Vedení kliniky vydalo toto rozhodnutí na základě Mimořádného opatření vlády ze dne 20. 3. 2020, na základě kterého otec nesmí být přítomen při porodu. Pro plod končí porod vypuzením, kdy se stává novorozencem, na kterého se už tento zákaz nevztahuje, a naopak získává nárok na styk se svými rodiči.

Vedení Gynekologicko-porodnické kliniky považuje pozdější návštěvy otců na oddělení šestinedělí z epidemiologického hlediska za velmi nevhodné a žádá rodinné příslušníky i přátele rodiček, aby návštěvu po personálu nevyžadovaly. Děkujeme za pochopení.ČIFO - Český institut finanční odpovědnosti a.s., Ostrava a Frýdek-Místek
Ostrava
od 87 Kč/hod.

Detail

ERUPTIVA s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

A.G.J. - chráněná dílna s.r.o., Železniční stanice Ostrava - Mariánské Hory
Ostrava
od 95 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků