NDM ON-LINE aneb DIVADLO POD ROUŠKOU

  • 30. března 2020,
  • 15:39,
  • PR

V úterý 31. března zahajuje Národní divadlo moravskoslezské on-line vysílání záznamů svých programů a inscenací. „Divadlo je sice dnes pod rouškou (jako my všichni), ale roušku lehce poodhalíme a jdeme za diváky domů! Začneme populárním muzikálovým žánrem a postupně zařadíme opery, klasické operety z archivu a činoherní inscenace. Baletní soubor připravuje překvapení,“ přiblížil ředitel NDM Jiří Nekvasil s tím, že v minulých dnech tým techniků NDM natáčel také virtuální prohlídky zákulisím divadel a vysílání se chystá také.

Ze záznamu odvysíláme na našem YouTube kanálu jako první show Bez taktovky. Hudební ředitel souboru opereta/muzikál NDM Jakub Žídek má vlastní talkshow v komorním Divadle „12“ od dubna 2019. Hned na první posezení pozval držitelku Thálie a skvělou představitelku Edith Piaf v oblíbeném muzikálu Edith a Marléne Hanu Fialovou a také Tomáše Novotného – ten hraje a zpívá mj. v muzikálu Rebecca, aktuálně také v muzikálech Pět let zpět nebo West Side Story. Divadlo „12“ bylo vloni pro dubnový termín show vyprodáno v řádu hodin. Nyní se na reprízu premiérového večera mohou podívat všichni zájemci – a zdarma!  Samozřejmě zazní populární muzikálové melodie a dirigent bude bez taktovky a k divákům se postaví čelem!

Ve čtvrtek 2. dubna opět od 18:30 nabídneme opět koncertní program - Fialový svět s Hanou Fialovou a jejím hosty. Koncert zazněl v květnu 2018 v Divadle Antonína Dvořáka během rekonstrukce komplexu Divadla Jiřího Myrona. Tedy v době, kdy muzikálový soubor prakticky nemohl hrát.

„Další programy připravíme vždy pro čtvrtky a pro soboty, což jsou dny našich premiér. Chceme, by měli diváci i lehce slavnostní pocit,“ doplnil ředitel Jiří Nekvasil.

Začínat budeme vždy v 18:30 hodin, což jsou tradiční začátky představení v obou našich velkých divadlech – Divadle Jiřího Myrona a Divadle Antonína Dvořáka. Pořady poběží s ohledem na náročná a přísná autorská práva pouze v reálném čase a poté budou nedostupné. Zcela konkrétní odkazy na program budeme zveřejňovat vždy s předstihem na webu ( v sekci Divadlo pod rouškou), na facebooku a instagramu divadla.  

Foto – premiérový večer Bez taktovky 29. dubna 2019 (autor Martin Kusyn): Jakub Žídek (tmavý oblek) hostil v dubnu 2019 v prvním večeru nového pořadu Hanu Fialovou a Tomáše Novotného.

Buďme zdraví!!!

P.S. Je třeba zdůraznit, že NDM je stejně jako ostatní divadla vázáno autorským zákonem, jen v našem případě je třeba leckdy desítek souhlasů k tomu, abychom mohli odvysílat záznam jednoho představení. Jsme tedy v jiném postavení než jsou třeba malá komorní divadla s vlastním (pro ně tvořeným) repertoárem.

Více na téma Fialový svět také zde, foto budeme mít na sítích a webu.

https://www.ndm.cz/cz/opereta-muzikal/inscenace/4693-fialovy-svet/

#SpoluToDame

Šárka Swiderová 

Tisková mluvčí a PRMSTS Company, s.r.o.,
Ostrava
od 8 900 Kč/měsíc

Detail

AGROZEA, spol. s r. o.- pracoviště: Hlučín kravín - za tratí
Hlučín
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

SMILEX s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků